Bydgoszcz
17C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 17
25C
Czw
27C
Pt
12C
Sob
14C
Nd
15C
Pon
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPiknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych podsumowany
IMG_20160908_110223 (Copy)
08.09.2016 | 16:40

Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych podsumowany

Razem można więcej i lepiej...

Na zdjęciu: Sala Sesyjna Ratusza - podsumowanie Pikniku.

Fot. Stanisław Gazda

W Sali Sesyjnej Ratusza z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz, Radnych Rady Miasta Bydgoszczy, członków RDPPMB oraz Młodzieżowej Rady Miasta oraz głównych bohaterów – przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, wolontariuszy oraz przedstawicieli służb mundurowych i jednostek miejskich odbyło się krótkie podsumowanie Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych.

Dorota Glaza – koordynator ZWO przypomniała  niedzielę, 12 czerwca 2016 roku, kiedy to na Wyspie Młyńskiej miało miejsce  niecodzienne wydarzenie – przedstawiciele trzech sektorów przygotowali mnóstwo atrakcji, chcąc zaprezentować w jak najbardziej przystępny sposób swoją działalność. Ponad 30 organizacji społecznych, 30 wolontariuszy, służby mundurowe, jednostki miejskie, partnerzy programu Bydgoska Rodzina 3 plus, sponsorzy „wsadu” do koszy piknikowych, które zostały rozlosowane podczas pikniku – wszyscy oni połączyli swoje działania w celu promowania idei integracji oraz działalności na rzecz mieszkańców Miasta.

W programie znalazły się m.in.: pokazy i prezentacje działań organizacji pozarządowych, wyroby rękodzielnicze WTZ-ów, występy artystyczne, ogromna strefa dla dzieci, wielkie kolorowe dmuchańce do skakania dostępne bezpłatnie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu  radnego Jakuba Mendrego, warsztaty sensoryczne, zabawy harcerskie, gry edukacyjne, zabawy podwórkowe w strefie Rodziny 3 Plus, pokazy sztuk walki, strzelanie z broni dla niewidomych, strefa służb mundurowych – pokazy sprzętu, udzielania pierwszej pomocy, samoobrony, pokaz tresury psów Straży Miejskiej, możliwość oznakowania roweru przez Policję, możliwość przejażdżki zabytkowym autobusem — Ikarusem, pokaz zumby, tańca brzucha, loterie, konkursy i wiele innych.

A dzisiaj były podziękowania słowne i pamiątkowe dyplomy, jako wyraz wdzięczności za udział w Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, za współpracę, która przyczyniła się do promocji idei integracji oraz za działalność na rzecz mieszkańców Miasta Bydgoszczy.

-Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich organizacji, grup i środowisk – wspólnie razem i przy wielkiej zgodzie udało się udowodnić, że w taki sposób można zrobić bardzo wiele dla dobra innych. Wierzę, że w kolejnych latach Piknik przyciągnie jeszcze więcej organizacji i będzie bardziej widoczny w naszym mieście – powiedziała zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Jolanta Matuszewska – Przewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy – dodała, że takie spotkanie jak dzisiejsze, kiedy można nie tylko pochwalić się osiągnięciami, ale także otrzymać za nie różnego rodzaju przejawy wdzięczności dodają skrzydeł, motywacji do pracy i świadomości, że bycie użytecznymi dla wszystkich jest uczuciem bezcennym.

Powiązane treści