Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiłkarze ręczni powalczą w Bydgoszczy o medale akademickich mistrzostw Europy. „Miasto jest gotowe do organizacji imprezy”
UKW Bydgoszcz
19.11.2018 | 16:15

Piłkarze ręczni powalczą w Bydgoszczy o medale akademickich mistrzostw Europy. „Miasto jest gotowe do organizacji imprezy”

Mecze odbędą się w dniach 4-10 lipca 2019 r.

Na zdjęciu: Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej mówiono o stanie przygotowań Bydgoszczy do organizacji akademickich mistrzostw Europy w piłce ręcznej

Fot. Szymon Fiałkowski

W lipcu przyszłego roku Bydgoszcz będzie gospodarzem kolejnej dużej imprezy. Gród nad Brdą zorganizuje akademickie mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.

Turniej odbędzie się w dniach 4-10 lipca 2019 r., a o medale powalczą 24 zespoły, po dwanaście w turnieju męskim, jak i kobiet. Mecze odbywać się będą w czterech halach: przy ul. Czerkaskiej, Sportowej, Cichej, zaś pojedynki o medale zostaną rozegrane w Artego Arenie.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, w dobrych słowach o mieście mówiła delegat EUSA (Europejska Federacja Sportów Uniwersyteckich), Hiszpanka Maria Carmen Manchado Lopez. – Polska to kraj sportowy i rozwija się bardzo dobrze w tej kwestii. Pierwsza moja ocena jest taka, że zarówno uniwersytet, jak i miasto są gotowe do zorganizowania tej imprezy. To bardzo dobre miejsce do organizacji mistrzostw – mówiła i dodawała, że jest pozytywnie zaskoczona krajem, jak i miastem. Wrażenia zrobiły na niej obiekty, na których rozgrywane będą spotkania turnieju. Szefowa AZS-u Katarzyna Domańska dodawała, że lipcowa impreza jest dużym przedsięwzięciem ze strony logistycznej. – Jest to duże wyzwanie organizacyjne, możemy gościć łącznie około pięciuset osób: drużyny, gości, oficjele, sędziowie. Mamy doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez – podkreślała. Domańska przytoczyła, że przed dwoma laty w grodzie nad Brdą odbyły się akademickie mistrzostwa świata w strzelectwie sportowym, gdzie do miasta przyjechała podobna liczba gości.

Udział w imprezie mają zagwarantowani akademiccy mistrzowie danego kraju. – Jako gospodarz możemy wystawić swoją drużynę, ale musimy pracować nad tym, żeby to była drużyna na miarę reprezentacji Bydgoszczy i regionu – zapewniał Bernard Medlik, wiceprezes AZS UKW. Jak dodawał, impreza będzie reklamowana na bannerach LED, czy na plakatach, które będą wywieszane m.in. w pojazdach komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje). – Czekamy na pierwsze zgłoszenia od drużyn, a wiemy że zainteresowanie będzie bardzo duże – dodawał. Na mecze finałowe ma zostać sprowadzona specjalna wykładzina, na której rozgrywane są mecze m.in. mistrzostw Europy, Świata czy olimpiady i Ligi Mistrzów. – Od strony technicznej, zarówno piłki meczowe dostarczy, jak i wolontariuszy ubierze firma Kempa, wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni – mówił Krzysztof Kościański z AZS UKW.

Prezes AZS Katarzyna Domańska zdradziła, że o chęć organizacji imprezy Bydgoszcz ubiegała się z trzema innymi ośrodkami. – W tym roku również będziemy aplikować o kolejną imprezę za dwa lata – powiedziała, ale nie chciała zdradzić o jaką imprezę chodzi. Ujawniła, że w przyszłym roku w Bydgoszczy odbędą się akademickie mistrzostwa Świata w grach umysłowych: szachach i brydżu.


Powiązane treści