Bydgoszcz
-6C
Niebo głównie zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -6 • L -6
-2C
Wt
-1C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
PILNE: Kolizja na ul. Ogińskiego. Linie nr 55 i 64 kierowane objazdem bez pomijania przystanków.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiotr Makowski rozstał się z Łuczniczką. Wiadomo, kto go zastąpi
siatkówka, Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce - JG (6)
13.02.2017 | 14:40

Piotr Makowski rozstał się z Łuczniczką. Wiadomo, kto go zastąpi

Piotr Makowski nie poprowadzi już w tym sezonie siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Władze Łuczniczki podjęły decyzję o zmianie trenera.

Fot. Jacek Gil

Piątkowa porażka siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz z Effectorem Kielce przelała czarę goryczy. Klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Piotrem Makowskim.

Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Makowski prowadził zespół przez dwa ostatnie sezony, a także w latach 2011-2013, gdy klub osiągnął swój największy sukces w historii, zajmując czwarte miejsce w PlusLidze.

W następnych meczach opiekunem bydgoszczan będzie Marian Kardas. 55-latek był asystentem Makowskiego (podczas obu jego kadencji) oraz Vitala Heynena. W 2013 roku, gdy Makowski objął stanowisko selekcjonera żeńskiej reprezentacji, został mianowany głównym szkoleniowcem. Poprowadził jednak zespół w tylko dziewięciu meczach i gdy jego podopieczni plasowali się na ostatnim miejscu w tabeli, zatrudniono wspomnianego Belga.

Po 21. kolejkach Łuczniczka zajmuje trzynaste miejsce w tabeli PlusLigi – przez cały sezon bydgoszczanie zdołali wygrać tylko cztery razy. W piątek zagrają na wyjeździe z MKS-em Będzin.

Powiązane treści