Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -4 • L -4
-12C
Wt
-11C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiotrowska: W słusznych dla regionu sprawach będziemy wspierać PiS
Teresa Piotrowska
26.10.2015 | 00:51

Piotrowska: W słusznych dla regionu sprawach będziemy wspierać PiS

Teresa Piotrowska skomentowała sondażowe wyniki wyborów.

Na zdjęciu: Teresa Piotrowska zamierza przyglądać się pracy polityków Prawa i Sprawiedliwości w sprawach regionu.

Fot. Sebastian Torzewski

Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych w rządzie Platformy Obywatelskiej, skomentowała wyniki wyborów. Odniosła się także do słów Radosława Sikorskiego, który zasugerował zmianę na stanowiska przewodniczącego partii.

Według minister spraw wewnętrznych wyborcy uznali, że Platforma Obywatelska zawiodła i musi wyciągnąć wnioski. Będąc w opozycji jej ugrupowanie zamierza pilnować realizacji obietnic Prawa i Sprawiedliwości oraz przyglądać się m.in. sprawom województwa kujawsko-pomorskiego. – Umiejscowienie siedziby Zarządu Dorzecza Wisły jest zaklepane, więc będziemy patrzyli na kolegów z PiS, czy walczą o to. Podobna sytuacja będzie z metropolią. Przewalczyliśmy to, że Bydgoszcz może ją tworzyć z gminami ościennymi i bez udziału Torunia. Niektórzy politycy prowadzą teraz zmasowaną akcję i piszą listy do prezydenta Dudy. Zobaczymy, jak koledzy z PiS z naszej części województwa się spiszą. W słusznych dla regionu sprawach zawsze będziemy ich wspierali – tłumaczyła minister.

Piotrowska odniosła się także do słów Radosława Sikorskiego, który w wystąpieniu przed politykami ugrupowania zasugerował potrzebę zmiany na stanowisku przewodniczącego PO. – Akurat Radosław Sikorski niekoniecznie powinien zajmować stanowisko w tej sprawie. Platforma jest przed wyborami wewnętrznymi, w których głos ma każdy członek partii. Ewa Kopacz wykonała naprawdę ciężką pracę zarówno jako premier, jak i przewodnicząca, więc zobaczymy, czy będzie chciała startować. Przewodniczącego wybiorą koleżanki i koledzy z całej Polski w wyborach powszechnych, a Radosław Sikorski na pewno nie będzie decydował za całość – mówiła Piotrowska.

Powiązane treści