Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiotrowska: W słusznych dla regionu sprawach będziemy wspierać PiS
Teresa Piotrowska
26.10.2015 | 00:51

Piotrowska: W słusznych dla regionu sprawach będziemy wspierać PiS

Na zdjęciu: Teresa Piotrowska zamierza przyglądać się pracy polityków Prawa i Sprawiedliwości w sprawach regionu.

Fot. Sebastian Torzewski

Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych w rządzie Platformy Obywatelskiej, skomentowała wyniki wyborów. Odniosła się także do słów Radosława Sikorskiego, który zasugerował zmianę na stanowiska przewodniczącego partii.

Według minister spraw wewnętrznych wyborcy uznali, że Platforma Obywatelska zawiodła i musi wyciągnąć wnioski. Będąc w opozycji jej ugrupowanie zamierza pilnować realizacji obietnic Prawa i Sprawiedliwości oraz przyglądać się m.in. sprawom województwa kujawsko-pomorskiego. – Umiejscowienie siedziby Zarządu Dorzecza Wisły jest zaklepane, więc będziemy patrzyli na kolegów z PiS, czy walczą o to. Podobna sytuacja będzie z metropolią. Przewalczyliśmy to, że Bydgoszcz może ją tworzyć z gminami ościennymi i bez udziału Torunia. Niektórzy politycy prowadzą teraz zmasowaną akcję i piszą listy do prezydenta Dudy. Zobaczymy, jak koledzy z PiS z naszej części województwa się spiszą. W słusznych dla regionu sprawach zawsze będziemy ich wspierali – tłumaczyła minister.

Piotrowska odniosła się także do słów Radosława Sikorskiego, który w wystąpieniu przed politykami ugrupowania zasugerował potrzebę zmiany na stanowisku przewodniczącego PO. – Akurat Radosław Sikorski niekoniecznie powinien zajmować stanowisko w tej sprawie. Platforma jest przed wyborami wewnętrznymi, w których głos ma każdy członek partii. Ewa Kopacz wykonała naprawdę ciężką pracę zarówno jako premier, jak i przewodnicząca, więc zobaczymy, czy będzie chciała startować. Przewodniczącego wybiorą koleżanki i koledzy z całej Polski w wyborach powszechnych, a Radosław Sikorski na pewno nie będzie decydował za całość – mówiła Piotrowska.

Powiązane treści