Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaPiS fałszował listę obecności? Poseł Brejza nagrał Zbigniewa Ziobrę [WIDEO]
sala sejmu
17.12.2016 | 14:32

PiS fałszował listę obecności? Poseł Brejza nagrał Zbigniewa Ziobrę [WIDEO]

Nie milkną echa piątkowych obrad Sejmu.

Na zdjęciu: W piątek uchwalono budżet w Sali Kolumnowej, podczas gdy opozycja okupowała Salę Plenarną.

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Trwają protesty po piątkowych obradach Sejmu, podczas których w Sali Kolumnowej uchwalono budżet na rok 2017. Opozycja uważa, że zrobiono to niezgodnie z prawem.

Przypomnijmy, że po wykluczeniu z piątkowych obrad posła PO Michała Szczerby opozycja zajęła mównicę i zablokowała obrady. Ostatecznie marszałek Marek Kuchciński przeniósł je do Sali Kolumnowej, a tam parlamentarzyści – w okrojonym składzie i poprzez podniesienie ręki – uchwalili budżet na 2017 rok.

Poseł Krzysztof Brejza z Inowrocławia od momentu rozpoczęcia protestu opozycji relacjonuje wydarzenia na żywo na swoich profilach w mediach społecznościowych. Przed północą zamieścił nagranie, na którym politycy PiS, m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wpisują się na listy obecności. – Po zamknięciu obrad  posłowie PiS fałszują listy obecności! Jawnie poświadczają nieprawdę w dokumencie, jakim jest lista obecności – napisał Brejza.

W niedzielę przed godziną 14 Brejza napisał też: „Zawiadomienie złożone dziś do prokuratury ws. Kaczyńskiego, Kamińskiego, Ziobry i Zielińskiego. Poświadczenie nieprawdy służyło tym panom uniknięciu regulaminowego potrącenia uposażenia za nieobecność. Jest to przestępstwo formalne – nie ma żadnego znaczenia, gdzie byli i co robili wcześniej sprawcy tego czynu. Każda ingerencja w regulaminową listę obecności jest poświadczaniem nieprawdy.”

Całą sytuację można obejrzeć na nagraniu:

Powiązane treści