Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS szuka kandydata na wojewodę. Kto jest faworytem tego wyścigu?
Marek Gralik
24.11.2015 | 12:20

PiS szuka kandydata na wojewodę. Kto jest faworytem tego wyścigu?

Na zdjęciu: Marek Gralik jest obecnie radnym miasta Bydgoszczy. Bez powodzenia kandydował w październikowych wyborach do senatu.

Fot. Sebastian Torzewski

Cztery nazwiska znajdują się na regionalnej giełdzie mającej wyłonić przyszłego wojewodę kujawsko-pomorskiego. W stawce są dwaj politycy z Bydgoszczy: Marek Gralik i Tomasz Rega, urodzony w mieście nad Brdą radny województwa Marek Witkowski, a także zastępca burmistrza Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz.

To właśnie tej czwórki dotyczyło poniedziałkowe głosowanie dotyczące rekomendacji na fotel wojewody. Politycy PiS nabierają jednak wody w usta i nie chcą informować, jaki może mieć ono wpływ na decyzję ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka w kwestii obsadzenia stanowiska. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że finalnie jego znaczenie może być niewielkie. – W zasadzie każda z osób będących w grze ma rekomendację. A końcowa decyzja i tak należy do Warszawy – tłumaczy nam anonimowo jeden z uczestników spotkania.

Ale oficjalnie nikt tych wiadomości potwierdzać nie chce. Świeżo upieczony poseł Łukasz Schreiber twierdzi w rozmowie z nami, że medialne spekulacje nie służą żadnemu z kandydatów. – Dlatego ustaliliśmy, że nie dzielimy się naszymi decyzjami na zewnątrz – podkreśla. Na pytanie, czy głosowanie rekomendacyjne faktycznie wygrał Gralik, Schreiber zaznacza, że „informacje Radia PiK nie są w stu procentach prawdziwe”.

Po dalsze informacje Schreiber odsyła do szefa kujawsko-pomorskich struktur partii – Tomasza Latosa. Jak dotąd nie udało nam się jednak z nim skontaktować.

Powiązane treści