Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 11 • L 11
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPKP podsumowało wakacje. Gdzie podróżowano najczęściej?
Wakacje PKP Intercity
19.09.2016 | 13:18

PKP podsumowało wakacje. Gdzie podróżowano najczęściej?

Od czerwca do sierpnia PKP Intercity obsłużyło ponad 11 milionów pasażerów.

Na zdjęciu: Pociąg PKP Intercity na trasie.

Fot. materiały prasowe

Kraków i Trójmiasto – to właśnie tam najchętniej wyjeżdżały osoby wybierające podróż pociągami PKP Intercity. Tegoroczne wakacje były bardzo owocne dla spółki. 

Od czerwca do sierpnia PKP Intercity obsłużyło ponad 11 milionów pasażerów. W zeszłym roku było ich o ponad 20% mniej. Podróżni mogli korzystać z ponad 400 składów kursujących po Polsce i Europie. Do dyspozycji były 94 pociągi wakacyjne kursujące do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w górach, nad morzem czy na Mazurach. Średnio na dobę we wszystkich składach PKP Intercity było dostępnych ponad 121 000 miejsc, a pociągi codziennie zatrzymywały się na 404 stacjach. Ponadto ponad 53 tys. osób skorzystało z oferty na przewóz rowerów.

Najdłuższa trasa kolejowa w Polsce liczy 1036 km i prowadzi od Przemyśla do Słupska. Jednak podróżni przeważnie pokonywali znacznie krótsze odcinki. Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów to Kraków i Trójmiasto. W lipcu i sierpniu ponad 370 tys. pasażerów wybrało pociągi PKP Intercity w drodze do stolicy Małopolski, a blisko 350 tys. w podróży do Trójmiasta.

Na wzrost liczby podróżnych znacząco wpłynęły Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się pod koniec lipca w Krakowie. Pociągami PKP Intercity podróżowało w tym czasie 250 tys. pielgrzymów. Mieli oni do dyspozycji aż 70 dodatkowych pociągów, uruchomionych na zlecenie diecezji oraz ponad 50 składów rejsowych do i z Krakowa.

Powiązane treści