Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 1 • L 1
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePlac zabaw na Wyspie Młyńskiej będzie przyjazny niepełnosprawnym. Trwa przetarg
wyspa_młyńska_plac_zabaw_SG (1)
29.11.2017 | 12:13

Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej będzie przyjazny niepełnosprawnym. Trwa przetarg

Miasto zamierza rozbudować plac zabaw na Wyspie Młyńskiej o urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci.

Na zdjęciu: Miejsce rozrywki najmłodszych na Wyspie Młyńskiej zyska nową funkcjonalność.

Fot. Stanisław Gazda

Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę placu zabaw na Wyspie Młyńskiej o urządzenia przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostanie też oświetlenie.

Projekt wykonawczy, autorstwa bydgoskiego biura Proobiekt, zakłada umiejscowienie na terenie pomiędzy obecnym placem a bulwarem karuzeli dla niepełnosprawnych, huśtawki wahadłowej z platformą umożliwiającej wjazd wózka inwalidzkiego oraz tablicy do nauki alfabetu Braile’a. Podłoże ma zostać wykonane z nawierzchni poliuretanowej w kolorze niebieskim, która ma zapewnić bezpieczeństwo i umożliwić dostęp osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wszystkie urządzenia, które znajdą się na placu, muszą spełniać wymogi Polskich Norm. Nowy obszar rekreacji będzie ogrodzony. W związku z rozbudową placu, konieczne będzie przebudowanie oświetlenia i przesadzenie trzech drzewek oraz sześciu krzewów porzeczki ozdobnej.

O wyborze wykonawcy decydować będzie cena (60%) oraz odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady (40%). Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na 20 kwietnia 2018 roku. W związku ze zmianą warunków zamówienia odnośnie podłoża (zamawiający nie dopuszcza nawierzchni betonowej wylewanej, a jedynie tożsamą z zastosowaną na istniejącym placu) termin składania ofert przedłużono do 5 grudnia.

Zadanie jest finansowane z środków budżetu miasta – zostało wpisane do tegorocznego dokumentu na mocy autopoprawki wniesionej przez Rafała Bruskiego. Jego koszt to 200 tysięcy złotych. To kolejna inwestycja mająca poprawić dostępność najważniejszych obiektów w mieście dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej na Wyspie Młyńskiej zamontowano plan dotykowy dla niewidomych i słabowidzących, który przedstawia najważniejsze atrakcje i zagospodarowanie tego miejsca.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail