Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 20 • L 20
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPlama oleju ciągnąca się przez całe miasto. Szeroko zakrojona akcja służb
wyciek_oleju_artyleryjska_wz_ITS
10.05.2017 | 23:03

Plama oleju ciągnąca się przez całe miasto. Szeroko zakrojona akcja służb

Na zdjęciu: Strażacy zabezpieczali między innymi wlot na ulicę Artyleryjską.

Fot. ITS Bydgoszcz

Niecodzienne zdarzenie na terenie Bydgoszczy – w środowy wieczór policjanci, strażacy oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej brali udział w działaniach neutralizujących plamę oleju, która pojawiła się aż na kilku ulicach miasta.

Pierwsze sygnały o plamie oleju pojawiły się krótko po godzinie 21:00 – początkowo na trasie W-Z, na odcinku pomiędzy rondem Maczka a ulicą Gdańską. ZDMiKP poinformował na swoim Facebooku, że w związku z tym na tej trasie występują spore utrudnienia, które mogą również skutkować opóźnieniami w kursowaniu linii nr 83. Drogowcy zajęli się usuwaniem substancji, a policja oraz straż pożarna brała udział w zabezpieczaniu miejsca działań.

Wkrótce okazało się, że na tym nie koniec. Kolejne plamy oleju zaobserwowano na ul. Gdańskiej pomiędzy ul. Kamienną a Chodkiewicza, a także na Kapuściskach. Ostatecznie, jak poinformował serwis Bydgoszcz 998, plama ciągnie się od Osowej Góry, poprzez ul. Grunwaldzką, Śródmieście, a dalej – ul. Skłodowskiej-Curie i Łęczycką aż do Planu 6-letniego.

Od kilkudziesięciu minut trwają działania neutralizujące. Ruch na wspomnianej trasie W-Z powrócił do normy krótko przed godziną dwudziestą drugą.

Powiązane treści