Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPłyty chodnikowe na Mostowej wymienione. Miasto przygotowuje się na jarmark świąteczny
mostowa bydgoszcz
12.11.2018 | 15:47

Płyty chodnikowe na Mostowej wymienione. Miasto przygotowuje się na jarmark świąteczny

Na zdjęciu: Wymienione płyty na Mostowej.

Fot. BB

Połamane płyty kamienne nie straszą już odwiedzających Most Staromiejski im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Przeprawa, która niespełna cztery lata temu odzyskała historyczny wygląd, to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w centrum miasta. Pocztówkowy widok na „Przechodzącego przez rzekę” oraz spichrze jest uwieczniany przez setki turystów. W trakcie eksploatacji kamienne płyty, położone na mostowym chodniku niestety uległy pęknięciom.

Problem z nawierzchnią, który można było zaobserwować od kilkunastu dni, udało się już naprawić. W minionym tygodniu pęknięte płyty zostały wymienione na nowe. Są one wykonane z tego samego materiału – ich odcień zmieni się pod wpływem warunków atmosferycznych i eksploatacji na taki, jaki mają starsze płyty. Naprawa była jedną z inicjatyw menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka – wiążę się ona z ulokowaniem na ulicy Mostowej tegorocznej edycji jarmarku świątecznego. –  Most po renowacji jest piękny, a ZDMiKP zapewnił, że do jarmarku uda się wymienić uszkodzone płyty by był gotowy na to wydarzenie – mówił w niedawnej rozmowie z nami. Jak widać, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wykonał zlecenie nie tylko przed planowanym na grudzień jarmarkiem, ale i przed rozpoczętym w sobotę festiwalem Camerimage, który przyciągnął do miasta wielu zagranicznych gości.

Bożonarodzeniowy jarmark na Mostowej ma rozpocząć się 14 i potrwać do 23 grudnia. Poza stoiskami z gastronomią i ozdobami świątecznymi, organizatorzy planują liczne atrakcje, m.in. koncerty. Ratusz zamierza zdradzić wszystkie informacje na konferencji prasowej. Więcej o jarmarku przeczytasz w artykule: Jarmark bożonarodzeniowy w tym roku na Mostowej. Znamy szczegóły

PŁYTY CHODNIKOWE NA MOSTOWEJ PRZED I PO WYMIANIE

mostowa bydgoszcz

Powiązane treści