Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 16
20C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPo ataku na policjanta podczas interwencji. Jest areszt dla 36-latka
Komendant Wojewódzki Policji_ odwiedziny w szpitalu poszkodowanego policjanta po interwencji w Biskupinie_ KWP Bydgoszcz (1)
13.05.2018 | 10:46

Po ataku na policjanta podczas interwencji. Jest areszt dla 36-latka

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek.

Na zdjęciu: Funkcjonariusz przebywa w szpitalu. Odwiedzili go tam komendant wojewódzki policji insp. Paweł Spychała oraz jego zastępca nadinsp. Jan Lach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Sąd w Gnieźnie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące 36-letniego mężczyzny, który w piątek podczas interwencji zaatakował policjanta.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w piątkowy poranek w Biskupinie. Funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że w jednym z mieszkań miało dojść do włamania, ale po przyjeździe okazało się, że z pomieszczenia dobiegają krzyki kobiety. Policjanci zdecydowali się wejść siłowo do mieszkania, a tam jeden z policjantów został zaatakowany przez 36-latka. 

Zarówno policjant, jak i napastnik zostali przewiezieni do szpitala. Funkcjonariusz trafił do żnińskiej placówki, gdzie powraca do zdrowia. Odwiedzili go tam szefowie kujawsko-pomorskiej policji: komendant wojewódzki insp. Paweł Spychała oraz jego zastępca nadinsp. Jan Lach.

37-letniego sprawcę umieszczono w szpitalu dla nerwowo i psychicznie chorych w Gnieźnie i to tamtejszy sąd rozpatrywał sprawę tymczasowego aresztu dla podejrzanego. 37-latek trafi za kratki na najbliższe trzy miesiące.

Jednocześnie śledczy przedstawili napastnikowi zarzut usiłowania zabójstwa policjanta. Za ten czyn grozi mu kara od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Powiązane treści