Bydgoszcz
8C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 8 • L 8
10C
Sr
8C
Czw
11C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo rozboju na Szarych Szeregów: Zatrzymany napastnik trafił do aresztu
Szarych Szeregów_SG
18.03.2018 | 15:57

Po rozboju na Szarych Szeregów: Zatrzymany napastnik trafił do aresztu

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda

Na dwa miesiące do aresztu trafił, zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn, 19-letni sprawca rozboju. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą zaatakował pokrzywdzonego i ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (10.03.2018) około godziny 5:25 doszło do rozboju na ul. Szarych Szeregów w Bydgoszczy. Wówczas do idącego chodnikiem pokrzywdzonego dołączyli dwaj mężczyźni, którzy najpierw zaczęli z nim rozmawiać, a po chwili go zaatakowali i zażądali wydania pieniędzy. Gdy ten odmówił, nagle przewrócili go na ziemię, po czym pokopali po całym ciele. Podczas napaści zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Tuż po tym jak agresorzy pozostawili pokrzywdzonego i odeszli, ten skierował swoje kroki do najbliższego bloku mieszkalnego i zadzwonił domofonem do mieszkanki tej ulicy prosząc o pomoc. Kobieta natychmiast wezwała pogotowie oraz policję. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Po opuszczeniu szpitala pokrzywdzony złożył zawiadomienie na policji. Kryminalni z komisariatu na Wyżynach rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa.

Przeprowadzone przez nich czynności pozwoliły ustalić personalia jednego z nich i go zatrzymać. Okazał się nim 19-letni bydgoszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące rozboju, a następnie trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się z aktami sprawy poparł wniosek policjantów o tymczasowe aresztowanie napastnika i skierował go do sądu.

Sędzia po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku i aresztował 19-latka na dwa miesiące. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści