Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo tragicznej bójce w Jordanowie. Kolejne przedłużenie śledztwa
policja
28.06.2018 | 12:29

Po tragicznej bójce w Jordanowie. Kolejne przedłużenie śledztwa

W bójce zginęło dwóch młodych mężczyzn.

Na zdjęciu: Śledztwo zostało przedłużone o kolejne kilka miesięcy.

Fot. Archiwum

O kolejne pięć miesięcy – do listopada zostało przedłużone prokuratorskie śledztwo po tragicznej w skutkach bójce, do której doszło pod koniec ubiegłego roku w Jordanowie – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

Śledztwo od początku lutego bieżącego roku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, która przejęła je od jednostki w Inowrocławiu. – Postępowanie zostało przedłużone do początku listopada z uwagi na konieczność kontynuowania postępowania dowodowego – informuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik bydgoskiej prokuratury.

Śledczy nie chcą ujawnić tła całej bójki. To ze względu na dobro prowadzonego śledztwa. Jednocześnie wobec sześciu podejrzanych osób nadal stosowane jest tymczasowe aresztowanie. – W stosunku do czterech osób, areszt został przedłużony do 31 lipca br., a wobec kolejnych dwóch – do 20 września – dodaje prok. Adamska-Okońska. Zarzuty w sprawie usłyszało w sumie dwanaście osób.

Przypomnijmy, że do bójki doszło w nocy z 23 na 24 grudnia ubiegłego roku. Zginęło w niej dwóch mężczyzn. Śledczy w toku prowadzonych czynności chcą jeszcze między innymi dokonać konfrontacji zeznań podejrzanych. Jednocześnie gromadzony jest materiał ze źródeł pozaosobowych, wśród których mają znajdować się opinie biegłych lekarzy.


Powiązane treści