Bydgoszcz
18C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 18 • L 18
21C
Nd
23C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
28C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo wybuchu przy Łowickiej. Śledczy umorzyli śledztwo
gruzowisko-łowicka-dawid-dziuba-02
14.05.2018 | 11:14

Po wybuchu przy Łowickiej. Śledczy umorzyli śledztwo

Do wybuchu gazu przy ul. Łowickiej doszło na początku lutego.

Na zdjęciu: Do wybuchu gazu przy ul. Łowickiej doszło przed trzema miesiącami.

Fot. Dawid Dziuba / archiwum

Jest umorzenie śledztwa po wybuchu gazu, do którego przed trzema miesiącami doszło przy ul. Łowickiej. – Nie dopatrzyliśmy się znamion czynu zabronionego – tłumaczą śledczy.

Przypomnijmy: do wybuchu gazu przy ul. Łowickiej doszło na początku lutego. Jeden z budynków całkowicie się zawalił, natomiast pobliskie zostały uszkodzone Jedna osoba została ranna, zaś trzy inne opuściły gruzowisko o własnych siłach.

Tymczasem śledczy uznali, że śledztwo w tej sprawie trzeba umorzyć. Skąd taka decyzja?  – Rozszczelnienie instalacji gazowej miało miejsce na skutek naprężeń mechanicznych, które powstały w czasie samoczynnego oddzielania się ogrzewacza gazowego od miejsca jego mocowania w ścianie, podczas pracy tego urządzenia – mówi Adam Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła postępowanie w tej sprawie.

Jak dodaje, kluczowa dla decyzji śledczych była wydana opinia biegłego, która potwierdziła, że wspomniana usterka była nie do zauważenia przez właściciela budynku jednorodzinnego, w którym doszło do eksplozji. – Nie można uznać, że właściciel mógł zapobiec temu zdarzeniu – dodaje prokurator Lis.

Powiązane treści