Bydgoszcz
4C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 4
10C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
11C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPobiegnij, żeby Kinga mogła chodzić
bieg_bez_ograniczen
06.03.2016 | 15:51

Pobiegnij, żeby Kinga mogła chodzić

Za niespełna miesiąc w Myślęcinku odbędzie się charytatywny bieg, z którego dochód przeznaczony będzie na operację nóg 9-letniej Kingi.

Na zdjęciu: Podczas ubiegłorocznego biegu zbierano fundusze na pomoc dla 8-letniej Jowity.

Fot. Facebook / Bieg Bez Ograniczeń

Już 3 kwietnia na terenie Myślęcinka odbędzie się druga edycja Biegu Bez Ograniczeń. Tym razem organizatorzy będą zbierali pieniądze na leczenie dla 9-letniej Kingi.

U urodzonej w 2007 roku dziewczynki zdiagnozowano porażenie mózgowe. Kinga miała bardzo duże problemy z poruszaniem się, ale dzięki wytrwałej rehabilitacji notowała znaczące postępy. Niestety, stopy dziewczynki odmówiły posłuszeństwa i aby nadal mogła samodzielnie chodzić, potrzebna jest szybka i kosztowna operacja. – Termin operacji wyznaczono na 5 kwietnia, ale nadal brakuje środków na jej wykonanie. Potrzeba 15 tysięcy złotych – wyjaśnia Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny, który przyłączył się do akcji pomocy 9-latce.

Między innymi dzięki temu poza biegiem (wpisowe wynosi: 15 złotych dla dorosłych, 5 zł dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia) odbędzie się losowanie specjalnych nagród, w tym: specjalnego tortu upieczonego przez babcię Kingi, wycieczki do Brukseli dla jednej osoby ufundowanej przez europosła Janusza Zemkego czy dronu od wspomnianego radnego Nitkiewicza. W puli znajdują się ponadto karnety do siłowni i zaproszenia do restauracji.

Do udziału w II Biegu Bez Ograniczeń może zgłosić się każdy na specjalnej stronie internetowej bieg.bezograniczen.eu. Środki wpłacać można również na konto stowarzyszenia Bez Ograniczeń o numerze 46 2030 0045 1110 0000 0356 9750; dla wpłat zagranicznych Paypal zarezerwowany jest adres e-mailowy stowarzyszenie.bezograniczen@wp.pl.

W ubiegłym roku na koncie 8-letniej Jowity, dla której zbiórkę przeprowadzili organizatorzy wówczas debiutującego biegu, udało się zebrać niemal 20 tysięcy złotych. Posłużyły one do przeprowadzenia dwóch operacji oraz rehabilitacji chorej dziewczynki.

Powiązane treści