Bydgoszcz
17C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 17 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePobili swoją ofiarę dwa razy. Ukradli 70 groszy, klucze i różaniec
Policja
26.09.2016 | 14:22

Pobili swoją ofiarę dwa razy. Ukradli 70 groszy, klucze i różaniec

Na zdjęciu: Policjanci złapali napastników już następnego dnia po zgłoszeniu.

Fot. archiwum

70 groszy, różaniec i klucze – taki był łup dwóch nastolatków, którzy w minionym tygodniu napadli na mężczyznę w Nakle. Obaj napastnicy trafili już w ręce policji.

W piątek na komendę w Nakle zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że dwa dni wcześniej był ofiarą napadu. Podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli go kopać i bić pięściami. Jeden z nich zażądał pieniędzy, lecz pokrzywdzony miał przy sobie jedynie 70 groszy. Złodzieje zabrali więc tę kwotę, poszli do sklepu i dołożyli „łup” do zakupu piwa. Następnie ponownie znaleźli okradzionego już mężczyznę i raz jeszcze zaczęli go bić. Tym razem w jego kieszeniach znaleźli klucze i różaniec.

Mężczyzna dopiero w piątek powiadomił policję o zdarzeniu. Nakielscy mundurowi już następnego dnia złapali napastników. 18-latek i jego o rok starszy kolega usłyszeli zarzuty rozboju, za które grozi im kara pozbawienia wolności na okres od 2 do 12 lat.

Powiązane treści