Bydgoszcz
8C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 8 • L 8
13C
Wt
12C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejne pociągi Pesy dostarczone do Niemiec. Przechodzą testy [ZDJĘCIA]
Testy_ pociągi Link Pesa Bydgoszcz_ Dortmund - mat. prasowe Pesa
20.08.2018 | 15:09

Kolejne pociągi Pesy dostarczone do Niemiec. Przechodzą testy [ZDJĘCIA]

Pociągi uzyskały wcześniej niezbędną homologację.

Na zdjęciu: Linki są testowane na niemieckich torach. Jazdy z pasażerami odbywają się w okolicach Dortmundu.

Fot. Pesa

Na przełomie lipca i sierpnia pociągi Link wyprodukowane przez bydgoską Pesę otrzymały homologację, która dopuszcza składy do podróżowania po niemieckich torach.

W niedzielę bydgoską fabrykę opuściły kolejne dwa pojazdy Pesa LINK i wyruszyły do Niemiec. – Oznacza to, że w Sauerland jest już dziesięć dwuczłonowych linków serii BR632 – informuje szef zespołu PR Pesy Maciej Grześkowiak.

Przypomnijmy, że w ramach umowy z niemieckim przewoźnikiem Deutsche Bahn, na niemieckie tory ma w sumie trafić 71 pojazdów, których dostawa potrwa do 2019 roku. – Produkcja pozostałych pojazdów trwa, do rejonu Sauerland ostatnie składy BR633 dotrą do marca 2019 – dodaje Grześkowiak.

Tymczasem DB Regio rozpoczęło już eksploatację testową pojazdów BR632 z pasażerami. Testy odbywają się w rejonie Dortmundu. Jak informuje Pesa, do końca października w sumie zostanie dostarczonych jeszcze 20 takich pojazdów, które regularne przewozy pasażerów rozpoczną z początkiem listopada.

To niejedyne zagraniczne kontrakty, jakie będzie realizować teraz bydgoski producent. Czeski przewoźnik RegioJet otrzyma od Pesy siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf 2, natomiast do Włoch trafi czternaście kolejnych pociągów ATR220.

Powiązane treści