Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 20
18C
Wt
21C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoczątek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie
most_mińska_SG (9)
15.02.2017 | 18:52

Początek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie

Na zdjęciu: Podczas remontu wymianie ulegnie najbardziej zniszczona część pomostu przeprawy.

Fot. Stanisław Gazda

W środę rozpoczęły się prace naprawcze na zamkniętym w ostatniej dekadzie stycznia moście nad Kanałem Bydgoskim w ciągu ulicy Mińskiej. – Jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ruch samochodów na przeprawie przywrócimy na przełomie lutego i marca – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co dalej z mostem na Mińskiej? Aby go otworzyć, trzeba zamknąć Kanał Bydgoski [WIDEO]

Drogowcy zamknęli obiekt 23 stycznia, gdy okazało się, że ubytki w jezdni mogą zagrażać przejeżdżającym tam bydgoszczanom. Na początku lutego jako pierwsi informowaliśmy o efektach audytu, któremu został poddany. Efekt – konieczność przeprowadzenia najpierw doraźnego remontu, a później – kompleksowej modernizacji.

Ten pierwszy rozpoczął się w środę, gdy ZDMiKP przekazało przeprawę ekipie budowlanej. – Prace będą polegały na wymianie najbardziej zdegradowanej części pomostu – precyzuje Kosiedowski. Termin zakończenia robót – o ile nie dojdzie do załamania pogody – pozostaje od dwóch tygodni niezmienny – to końcówka lutego, względnie – początek marca.

Na przywrócenie ruchu na Mińskiej czekają z utęsknieniem okoliczni mieszkańcy. We wtorek na profilu „Nakielska do przebudowy” na Facebooku pojawiło się zdjęcie jednego z użytkowników, na którym widać długi korek na ul. Bronikowskiego w stronę węzła zachodniego. „Korek był już od Gordona (hurtowni motoryzacyjnej – przyp. red.). Nakielska tak samo zapchana. 1,5 kilometra w 25 minut – super! Zapraszamy włodarzy miasta do zamieszkania na Miedzyniu, chętnie odstąpię pokój, niech zobaczą, co tu się dzieje. Od razu znajdą się pieniądze na przebudowę” – irytowała się pani Adrianna, przywołując temat modernizacji wspomnianej ul. Nakielskiej.

Powiązane treści