Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 7km/h ENE
H -6 • L -6
-1C
Pon
-0C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
1C
Pt
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPoczątek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie
most_mińska_SG (9)
15.02.2017 | 18:52

Początek naprawy mostu na Mińskiej. Mieszkańcy czekają na jego otwarcie

Prace mają potrwać około dwóch, trzech tygodni - informują drogowcy.

Na zdjęciu: Podczas remontu wymianie ulegnie najbardziej zniszczona część pomostu przeprawy.

Fot. Stanisław Gazda

W środę rozpoczęły się prace naprawcze na zamkniętym w ostatniej dekadzie stycznia moście nad Kanałem Bydgoskim w ciągu ulicy Mińskiej. – Jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ruch samochodów na przeprawie przywrócimy na przełomie lutego i marca – zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co dalej z mostem na Mińskiej? Aby go otworzyć, trzeba zamknąć Kanał Bydgoski [WIDEO]

Drogowcy zamknęli obiekt 23 stycznia, gdy okazało się, że ubytki w jezdni mogą zagrażać przejeżdżającym tam bydgoszczanom. Na początku lutego jako pierwsi informowaliśmy o efektach audytu, któremu został poddany. Efekt – konieczność przeprowadzenia najpierw doraźnego remontu, a później – kompleksowej modernizacji.

Ten pierwszy rozpoczął się w środę, gdy ZDMiKP przekazało przeprawę ekipie budowlanej. – Prace będą polegały na wymianie najbardziej zdegradowanej części pomostu – precyzuje Kosiedowski. Termin zakończenia robót – o ile nie dojdzie do załamania pogody – pozostaje od dwóch tygodni niezmienny – to końcówka lutego, względnie – początek marca.

Na przywrócenie ruchu na Mińskiej czekają z utęsknieniem okoliczni mieszkańcy. We wtorek na profilu „Nakielska do przebudowy” na Facebooku pojawiło się zdjęcie jednego z użytkowników, na którym widać długi korek na ul. Bronikowskiego w stronę węzła zachodniego. „Korek był już od Gordona (hurtowni motoryzacyjnej – przyp. red.). Nakielska tak samo zapchana. 1,5 kilometra w 25 minut – super! Zapraszamy włodarzy miasta do zamieszkania na Miedzyniu, chętnie odstąpię pokój, niech zobaczą, co tu się dzieje. Od razu znajdą się pieniądze na przebudowę” – irytowała się pani Adrianna, przywołując temat modernizacji wspomnianej ul. Nakielskiej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail