Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePoczątek tygodnia na monitoringu miejskim. Co zobaczył pracownik straży miejskiej?
rotary-camera-1316677_960_720
14.09.2016 | 08:58

Początek tygodnia na monitoringu miejskim. Co zobaczył pracownik straży miejskiej?

Do opisanych w tekście zdarzeń doszło w centrum Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Nagrania z miejskich kamer sprawdzają funkcjonariusze straży miejskiej.

Fot. wolny dostęp

Osoby obsługujące monitoring miejski widzą naprawdę wiele. Przekonało się o tym kilka osób, których zachowanie niezgodne z prawem sprawiło, że trafili wprost w ręce policjantów.

W ubiegły poniedziałek (12 września) około godz. 22:09, pracownik straży miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył grupę osób na Starym Rynku. Jeden ze znajdujących się tam mężczyzn proponował pozostałym zażycie białego proszku. Substancję miał w woreczku strunowym, który schował w skarpecie. Na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Takie same zakończenie wieczoru, a raczej już nocy, spotkało parę osób idących na Wyspę Młyńską. Wczoraj (13 września) ok. godz. 2:52 znajdowali się oni na ul. Pod Blankami. Kamery monitoringu miejskiego nagrały moment, w którym mężczyzna przekazał idącej z nim kobiecie woreczek z białym proszkiem.

Tego samego dnia, lecz nieco później (ok. godz. 4:34), wzrok operatora monitoringu miejskiego przykuły dwie kobiety idące na Starym Rynku z reklamówkami pełnymi kwiatów. Po sprawdzeniu zapisu z monitoringu okazało się, że kobiety wcześniej wyrwały kwiaty z gazonów na ul. Mostowej. Kobiety zostały zatrzymane przez policjantów skierowanych na Wyspę Młyńską.

Powiązane treści