Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 4
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPoczta Polska zmienia cennik. Od 1 marca zapłacimy więcej
email-604009_1280
22.02.2016 | 23:38

Poczta Polska zmienia cennik. Od 1 marca zapłacimy więcej

Zwiększą się niektóre opłaty w obrocie krajowym i zagranicznym.

Na zdjęciu: Z tradycyjnych skrzynek pocztowych korzysta coraz mniej osób.

Fot. wolny dostęp

Osoby korzystające z usług Poczty Polskiej muszą przygotować swoje portfele na większe wydatki. Zmienią się niektóre opłaty w obrocie krajowym, jak i zagranicznym.

Wysyłając list do adresata mieszkającego w Polsce, zapłacimy więcej za przesyłkę ważącą do 350 g. Cena znaczka na list standardowy wzrośnie o 25 gr, więc kupić go będzie można za  2 zł, a nie za 1,75 zł. Natomiast 15 gr więcej zapłacimy za list priorytetowy. Cena wysyłki wzrośnie do 2,5 zł. Nie zmieni się cennik krajowej przesyłki listowej poleconej.

Droższe będzie też wysłanie paczki o wadze do 1 kg. Cena paczki ekonomicznej wzrośnie o 3,5 zł i wyniesie 13 zł. Paczka priorytetowa zdrożeje o 3 zł i będzie kosztować 14 zł. Potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowej również będzie droższe o 10 gr.

W obrocie zagranicznym zmianie ulegnie cena przesyłki listownej nierejestrowanej priorytetowej o wadze do 50 g. Kosztować będzie 6 zł, czyli o 80 gr więcej niż obecnie.

Nowy cennik zacznie obowiązywać 1 marca. Wprowadzenie go ma być odpowiedzią na zmiany rynkowe oraz 10 proc. spadek nadawanych listów, który spowodowała rewolucja cyfrowa.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail