Bydgoszcz
8C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 8 • L 8
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPod urzędem wojewódzkim jest za mało parkingów? Samochody znowu stają w niedozwolonych miejscach
parking, urząd wojewódzki - nadesłane
11.08.2017 | 12:22

Pod urzędem wojewódzkim jest za mało parkingów? Samochody znowu stają w niedozwolonych miejscach

Urząd zapowiedział już interwencję w tej sprawie.

Na zdjęciu: W ostatnich dniach pod urzędem wojewódzkim nieprawidłowo parkowano pojazdy.

Fot. nadesłane

Powraca temat parkingów urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy. Ostatnimi czasy ponownie dało się zauważyć nieprawidłowo pozostawione pojazdy.
Kwestię parkowania pod urzędem wojewódzkim pierwszy raz poruszono w 2013 roku, gdy auta zaczęto stawiać w przesmyku między budynkami, nieopodal pobliskiego parku . Gdy zatrzymywało się więcej samochodów, miejsca postojowe urządzano sobie na trawniku, co spotkało się z falą protestów.
W ostatnich tygodniach samochody ponownie zaczęły parkować w niedozwolonych miejscach, co zaalarmował  nam jeden z czytelników. Jarosław Jakubowski, doradca wojewody, przyznaje, że wskazany teren nie jest przeznaczony do parkowania. – Zostaną podjęte działania, które uniemożliwią to w przyszłości – obiecuje Jakubowski.
Obecnie urząd wojewódzki posiada trzy parkingi – jeden przed budynkiem przy ul. Jagiellońskiej, drugi na jego tyłach (jest obecnie wyłączony z użytkowania ze względu na prace KPEC) oraz trzeci – przy ul. Konarskiego. Budowa kolejnych nie jest planowana.

Powiązane treści