Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPod urzędem wojewódzkim jest za mało parkingów? Samochody znowu stają w niedozwolonych miejscach
parking, urząd wojewódzki - nadesłane
11.08.2017 | 12:22

Pod urzędem wojewódzkim jest za mało parkingów? Samochody znowu stają w niedozwolonych miejscach

Urząd zapowiedział już interwencję w tej sprawie.

Na zdjęciu: W ostatnich dniach pod urzędem wojewódzkim nieprawidłowo parkowano pojazdy.

Fot. nadesłane

Powraca temat parkingów urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy. Ostatnimi czasy ponownie dało się zauważyć nieprawidłowo pozostawione pojazdy.
Kwestię parkowania pod urzędem wojewódzkim pierwszy raz poruszono w 2013 roku, gdy auta zaczęto stawiać w przesmyku między budynkami, nieopodal pobliskiego parku . Gdy zatrzymywało się więcej samochodów, miejsca postojowe urządzano sobie na trawniku, co spotkało się z falą protestów.
W ostatnich tygodniach samochody ponownie zaczęły parkować w niedozwolonych miejscach, co zaalarmował  nam jeden z czytelników. Jarosław Jakubowski, doradca wojewody, przyznaje, że wskazany teren nie jest przeznaczony do parkowania. – Zostaną podjęte działania, które uniemożliwią to w przyszłości – obiecuje Jakubowski.
Obecnie urząd wojewódzki posiada trzy parkingi – jeden przed budynkiem przy ul. Jagiellońskiej, drugi na jego tyłach (jest obecnie wyłączony z użytkowania ze względu na prace KPEC) oraz trzeci – przy ul. Konarskiego. Budowa kolejnych nie jest planowana.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail