Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePodpalacz zatrzymany. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów
styggkarret-433688_1280
16.09.2016 | 15:37

Podpalacz zatrzymany. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów

Na zdjęciu: Mężczyzna podpalał lasy.

Fot. wolny dostęp

Od kilku dni policja otrzymywała zgłoszenia dotyczące pożarów w lasach na terenie gminy Nakło i Kcynia. W ubiegły wtorek (13 września) udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o ich dokonanie. 

W wyniku wrześniowych pożarów spaleniu uległo nie tylko poszycie leśne, ale i drzewostan. Straty jakie poniosło Nadleśnictwo Szubin i prywatny właściciel lasów opiewają na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Sprawą znalezienia sprawcy tych czynów zajęli się kryminalni z Nakła. Taki krok podjęto po tym, jak ustalono, że pożary to nie przypadkowe zaprószenia, a celowe podpalenia. Podejrzanego o to mężczyznę zatrzymano na terenie jednej z wsi w gminie Kcynia. 35-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Mężczyzna już usłyszał pięć zarzutów zniszczenia mienia poprzez podpalenia. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O wyroku zadecyduje sąd.

Powiązane treści