Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePodpisano umowę na remont ulicy Cieszkowskiego. Początek prac – jeszcze w lipcu
Bdg_Cieszkowskiego_hdr1_05-2013
10.07.2017 | 16:13

Podpisano umowę na remont ulicy Cieszkowskiego. Początek prac – jeszcze w lipcu

Na zdjęciu: Po remoncie miejsca parkingowe będą znajdowały się wyłącznie po południowej stronie ulicy.

Fot. Wikipedia / archiwum

W ciągu kilku dni Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje przekazać spółce Polskie Surowce Skalne plac budowy – przeznaczoną do modernizacji ulicę Cieszkowskiego. W ubiegłym tygodniu podpisano bowiem umowę na realizację wartej 2,5 miliona złotych inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Ulica Cieszkowskiego wypięknieje. Zobacz, jak ma wyglądać po remoncie!

Prace, które mają rozpocząć się w drugiej połowie lipca, obejmą między innymi wymianę nawierzchni reprezentacyjnej ulicy – zostanie tam zainstalowana kostka kamienna z czerwonego granitu. Lifting przejdą również chodniki – zostaną wyłożone kamiennymi płytami z opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Miejsca do parkowania (ma być ich docelowo 25) zostaną umieszczone jedynie po południowej stronie ul. Cieszkowskiego. Dzięki temu po północnej stronie powstanie chodnik o szerokości czterech metrów. Całość zostanie uzupełniona o elementy małej architektury oraz stylowe oświetlenie nawiązujące do okresu świetności ulicy z początków XX wieku.

To ważny element przywracania estetyki w salonie miasta – komentuje prezydent Rafał Bruski, który przypomina, że proces projektowy poprzedziły burzliwe dyskusje i analizy. – Dzięki współpracy z mieszkańcami w odpowiedzialny sposób rozpoczynamy przebudowę ulicy – twierdzi włodarz miasta.

Początek prac mają poprzedzić konsultacje z mieszkańcami w sprawie tymczasowej organizacji ruchu. Pewne jest, że na czas remontu – który ma potrwać trzy miesiące – objazd (w tym dla autobusów komunikacji miejskiej) zostanie poprowadzony ulicami: Pomorską, Śniadeckich oraz Gdańską.

Powiązane treści