Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 15 • L 15
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPodsłuchy w bydgoskim ratuszu? Sprawdzi to prokuratura
ratusz bydgoszcz
27.02.2017 | 13:51

Podsłuchy w bydgoskim ratuszu? Sprawdzi to prokuratura

Na zdjęciu: Prokuratura sprawdzi, czy

Fot. archiwum

Do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe w piątek wpłynęło zawiadomienie o możliwości używania podsłuchów w bydgoskim ratuszu. Dokument został przygotowany w związku z wypowiedzią radnego Bogdana Dzakanowskiego podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

Spotkałem ostatnio na korytarzu dwóch panów z wielkimi torbami. Panowie ci zajmują się zakładaniem albo zdejmowaniem podsłuchów – powiedział Dzakanowski. Radny spytał prezydenta Bydgoszczy, czy wspomniane osoby wykonują jakieś zadanie zlecone przez bydgoski ratusz.

Odpowiedź na interpelację radnego była bardzo szybka. – Nikt nie zlecał nikomu działań zasugerowanych przez radnego – poinformował Rafał Bruski. Jednak wypowiedź Dzakanowskiego wzbudziła pewne podejrzenia. Radny stwierdził, że wspomnianych panów widział podczas kadencji prezydenta Konstantego Dombrowicza. Urząd miasta postanowił sprawdzić, czy w bydgoskim ratuszu nie dochodziło do sytuacji, w których nieuprawnione osoby mogły uzyskiwać informacja nieprzeznaczone dla nich.

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierował sekretarz miasta. Pokrzywdzonymi w tej sprawie mogą być pracownicy bydgoskiego urzędu.

Powiązane treści