Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodziękowania dla policjantów z bydgoskich Wyżyn
Podziękowanie dla policjantów
13.09.2017 | 17:48

Podziękowania dla policjantów z bydgoskich Wyżyn

Swoim działaniem policjanci być może uratowali ludzkie życie...

Na zdjęciu: Policjanci na gratulacje i podziękowania w pełni sobie zasłużyli.

Fot. Policja.

W bydgoskiej komendzie policji odbyło się niecodzienne spotkanie. Syn kobiety, którą policjanci z bydgoskich Wyżyn odnaleźli, poprosił o możliwość osobistego podziękowania za ocalenie życia jego mamy. Spotkanie miało bardzo szczególny i osobisty charakter. Do podziękowań dołączył również Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński.

Wczoraj (12.09.2017) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ulicy Wojska Polskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie. Jego Inicjatorem był mieszkaniec Bydgoszczy. W obecności Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Sławomira Kosińskiego, a także Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny mł.insp. Adama Jarosza, mężczyzna podziękował dwóm policjantom za uratowanie życia jego 80-letniej schorowanej mamie.

Wszystko zaczęło się tydzień temu (06.09.2017), wówczas funkcjonariusze jadąc ulicą Dąbrowa w Bydgoszczy zauważyli mężczyznę, który zatrzymał ich i poprosił o pomoc. Z relacji mężczyzny wynikało, że pół godziny wcześniej, jego schorowana 80-letnia mama weszła do lasu, kierując się w stronę byłego „Zachemu”. Z ostatniej rozmowy telefonicznej wynikało, że kobieta kilka razy się przewróciła, jest słaba i będzie czekać na syna siedząc przy drzewie.

Mundurowi poinformowali o tej sytuacji dyżurnego, a następnie zaczęli jej szukać. Dobra znajomość topografii, pozwoliła na szybkie i sprawne odnalezienie wyziębniętej kobiety. Z wagi na dolegliwości 80-latki policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Kobieta została wyprowadzona z lasu, a następnie przewieziona przez załogę karetki do szpitala.

Jak się okazuje, to nie była jedyna taka sytuacja tego dnia. Chwilę przed zdarzeniem, policjanci odnaleźli starszą kobietę, która wybrała się na grzyby.

Poruszające i pełne emocji podziękowania za uratowanie życia zostały złożone bezpośrednio st.sierż. Dawidowi Gawęckiemu i st.post. Hubertowi Jaszczak. Do tych podziękowań dołączył również Szef bydgoskich policjantów insp. Sławomir Kosiński, gratulując jednocześnie rzetelnie wykonywanych obowiązków. Na koniec życzył im dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnionej służby.


Podobne wpisy

Powiązane treści