Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 14 • L 14
14C
Pon
15C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaPodziel się z innymi swoją wiedzą o Bydgoszczy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
01.03.2016 | 12:22

Podziel się z innymi swoją wiedzą o Bydgoszczy

Na zdjęciu: Pomnik Trzy Gracje znajduje się na nadbrzeżu Brdy.

Fot. wikipedia

Lubisz opowiadać o Bydgoszczy? Zapisz się na kurs na przewodnika po Bydgoszczy. 

Rozpocznie się on już w najbliższy czwartek (03.03) i potrwa do 19 maja 2016 r. Podczas niego przeprowadzonych będzie 150 godzin zajęć dotyczących najważniejszej wiedzy, jakiej potrzebuje dobry przewodnik. Uczestnicy kursu będą spotykać się we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych (od 17:00) oraz w sobotnie poranki. Zajęcia poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach i przewodnicy.

Kurs zakończy się egzaminem wewnętrznym. Osoby, które pozytywnie go zdadzą, będą mogły rozpocząć pracę w nowym zawodzie. Takich szczęśliwców może być jedynie 20, gdyż tylko tyle jest miejsc na kursie. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny wysłać maila na adres przewodnik.bydgoszcz@gmail.com Po zrobieniu tego, dostaną informację zwrotną zawierającą formularz, umowę i harmonogram zajęć.

Całkowity koszt kursu to ok. 900 zł, lecz uczestnicy zapłacą za niego jedynie 311,25 zł. Pozostałe koszty pokrywane są ze środków Miasta Bydgoszczy w ramach dotacji. Stworzenie kursu to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i coraz większą liczbę turystów odwiedzających Bydgoszcz.

Organizatorem kursu jest Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Szczegółowych informacji udziela koordynator merytoryczny pod numerem telefonu: 607 566 388.

Powiązane treści