Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 6 • L 6
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPogoda na długi weekend
przejaśnienia z deszczem
13.08.2016 | 08:30

Pogoda na długi weekend

Przejaśnienia na przemian z deszczem, zdominują pogodę w najbliższy długi weekend.

Na zdjęciu: Od takiego widoku nieprędko się uwolnimy...

Fot. Stanisław Gazda

Niestety kapryśna aura nie chce nas opuścić i towarzyszyć nam będzie przez najbliższe trzy dni. Ale na szczęście nie będzie aż tak źle, byśmy musieli spędzać wolne dni w czterech ścianach naszych domów.

SOBOTA  o poranku z niebem. które będzie mieć kolor jak na czarno-białej fotografii, ale będziemy mieć świadomość, że za chmurami jest słońce. Niestety, już około godziny dziesiątej zachmurzy się solidniej, co zwiększy szansę na niewielki deszczyk. Temperatura osiągnie wówczas około 20 kresek. Przed południem temperatura wzrośnie jeszcze o trzy stopnie, nieco się przejaśni i tak już zostanie aż do godziny drugiej w nocy, w niedzielę.

NIEDZIELA. Nocne, przelotne opady deszczu zanikną nad ranem, ale chmury będą skutecznie przeszkadzać promieniom słonecznym w docieraniu na ziemię. Będzie chłodno – zaledwie 17 stopni. Warstwa chmur trochę się przed południem rozrzedzi, ale już około trzynastej warto mieć parasol pod ręką, gdyż co pewien czas może przelotnie popadać. Maksymalne ciepło, to jedynie 21 stopni.

PONIEDZIAŁEK już od godzin nocnych rozpocznie się optymistycznie, wręcz bezchmurnym niebem, którego widok ucieszy jedynie tzw. ranne ptaszki. Ci, którzy lubią pospać dłużej zobaczą błękit z nachodzącą nań coraz większą i gęściejszą powłoką chmur, z których około trzynastej może godzinę-dwie przelotnie popadać. I podobnie jak w dniach wcześniejszych słupek rtęci dobije tylko do 21 kresek. Im bliżej wieczora, tym szanse na powrót deszczu będą malały, a wraz nimi temperatura, która obniży się nawet do 14 stopni przed północą.

 

Powiązane treści