Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 11 • L 11
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPogoda na sobotę i niedzielę
Pochmurne niebo
21.07.2017 | 19:57

Pogoda na sobotę i niedzielę

Na zdjęciu: Grafitowe chmury pojawią się w niedzielne popołudnie.

Fot. Stanisław Gazda

Z zachodniej Europy powoli zbliżają się do granic naszego kraju deszczowe chmury, z których można spodziewać się obfitych opadów deszczu z towarzyszącymi im burzami. Nad Bydgoszczą znajdą się już w sobotni wieczór…

Sobotni poranek wyglądał będzie jeszcze zupełnie optymistycznie, z przewagą słońca. Jednak z każdą godziną chmur będzie przybywać i tworzyć one będą coraz szczelniejszą powłokę, dającą mimo wszystko słońcu szansę na chwilowe przebicie się. Krótkotrwałego zdecydowanego przejaśnienia można się będzie spodziewać między godzinami 15-20. Później chmurzyć się będzie coraz mocniej i zacznie się ochładzać. Możliwość wystąpienia wieczornych burz. W ciągu dnia słupek rtęci powinien sięgnąć 24. kreski.

Niedziela już od godzin nocnych będzie deszczowa. Pierwsze krople spadną około godziny 2. Mocno padać będzie aż do godziny 7. Później opady będą słabnąć. Po godzinie 10 powinny całkowicie zaniknąć, może nawet wyjrzeć słońce. Ale na krótko. Już w południe rozpada się na nowo. Intensywne opady, z możliwością wystąpienia burz mogą pojawić się od godziny 14. Temperatura oscylować będzie w okolicach 24 stopni. Podczas burz nieco się ochłodzi, wzrośnie też prędkość wiatru do 13 km/h.

Powiązane treści