Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -8 • L -8
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEWydarzeniaPogotowie Ratunkowe zyska zabawki dla małych pacjentów. Dzięki klientom sklepu IKEA
IMG_2707
14.12.2016 | 15:00

Pogotowie Ratunkowe zyska zabawki dla małych pacjentów. Dzięki klientom sklepu IKEA

Zbiórka zabawek trwa do 24 grudnia.

Na zdjęciu: W ubiegłym roku zebrano 370 pluszaków.

Fot. materiały prasowe

Każdy kto do 24 grudnia odwiedzi sklep IKEA w Bydgoszczy może włączyć się w zbiórkę zabawek i pluszaków dla małych pacjentów z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Akcja przeprowadzana jest w ramach kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”.

Zbiórka zabawek organizowana jest już po raz drugi. Jej cel wyjaśnia Krzysztof Wiśniewski, ratownik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego: Akcja ratunkowa, badanie czy sam przewóz karetką jest zawsze dla dzieci sytuacją stresującą, żeby nie powiedzieć traumatyczną. Dzięki maskotce łatwiej jest wykonać u dziecka czynności ratunkowe, które bywają nieprzyjemne i budzą niepokój.  Podarowana zabawka pozwala skupić uwagę małego pacjenta na czymś przyjemnym, tak by łatwiej było mu zapomnieć o ewentualnych niemiłych odczuciach. 

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano łącznie 370 sztuk zabawek. W tym roku sklep IKEA podwoi liczbę przekazanych przez klientów pluszaków na rzecz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. – Każdy zainteresowany darczyńca może przekazać zabawki zakupione w sklepie IKEA, wrzucając je do specjalnie oznaczonego pojemnika ustawionego za linią kas przy wyjściu – mówi Monika Bardyga, Kierownik ds. Relacji z Klientami w IKEA Bydgoszcz.

Ponadto od zakupu każdej zabawki w czasie trwania kampanii  (20.11-24.12), IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów realizowanych w najbiedniejszych regionach świata i wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

Powiązane treści