-2C
-2C
-6C
-6C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPogrom w Siedlcach. Artego rozbiło miejscowe MKK
Artego-Siedlce_SG (10)
11.11.2018 | 12:23

Pogrom w Siedlcach. Artego rozbiło miejscowe MKK

To czwarte zwycięstwo bydgoskiej drużyny w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik zdobyła dla Artego 17 punktów.

Artego Bydgoszcz wygrało sobotni mecz ligowy z MKK Siedlce.

Po ligowej porażce z Arką 69:75 i czwartkowej w Pucharze Europy FIBA ze Sparta&kiem Vidnoje Moskwa 65:66, nastroje w bydgoskim zespole nie były najlepsze. – Nie grałyśmy tego, co było planowane – mówiła kapitan Artego Elżbieta Międzik po czwartkowym meczu pucharowym. Wtórował jej trener Tomasz Herkt: – Zespół zagrał za miękko w obronie.

INFORMACJE Z ARTEGO I ENEA ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Początek spotkania nie ułożył się pomyśli zespołu bydgoskiego. Na początku pierwszej kwarty, siedlczanki prowadziły różnicą dziewięciu oczek (14:5), ale z każdą kolejną minutą Artego zaczęło odrabiać straty. Trzy razy spod kosza trafiła Stanković, a zza linii 6,75 m także McBride i na koniec pierwszej kwarty to bydgoski zespół prowadził pięcioma punktami (21:16).  W drugiej kwarcie, Artego utrzymywało bezpieczną przewagę.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, wysoko wygrana przez bydgoską drużynę aż 27:6. Znakomitą zmianę dała zwłaszcza Karolina Poboży, która zdobyła 20 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką bydgoskiej drużyny. W ostatniej części gry, podopieczne trenera Herkta kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrały mecz różnicą dwudziestu punktów.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 7. KOLEJKA – 10.11.2018 R.
PGE MKK SIEDLCE – ARTEGO BYDGOSZCZ 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)

PGE MKK: Bellock 22 (10 zb.), Harris 14 (2×3, 10 zb.), Mołłowa 13 (1×3), Lapszynski 6 (6 zb.), Ikstena 5 – Omerbasić 6, Bacik 2, Urbaniak, Yurkevichius.

ARTEGO: Stanković 19 (7 zb.), Międzik 17 (3×3, 5 as.), Morrison 10 (6 zb.), Szott-Hejmej 7, McBride 5 (1×3, 5 zb., 7 as.) – Poboży 20, Radocaj 6 (5 as.), Engelman 4, Kocaj, Kuczyńska.

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Karina Kamińska, Michał Pietrakiewicz.
Komisarz Basket Ligi Kobiet: Jarosław Czeropski.