Bydgoszcz
16C
Burze
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPogromczynie Artego z Pucharem Polski. Była zawodniczka – MVP
artego_energa_201415
31.01.2016 | 21:00

Pogromczynie Artego z Pucharem Polski. Była zawodniczka – MVP

Na zdjęciu: W sobotę Julie McBride trafiła tylko cztery z dwunastu rzutów.

Fot. ST/archiwum

Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonała w finale Pucharu Polski koszykarek Ślęzę Wrocław. Wcześniej gospodynie turnieju wyeliminowały z gry bydgoskiego Artego.

W sobotnich półfinałach doszło do dwóch niespodzianek. Co prawda zespół Tomasza Herkta nie był uważany za zdecydowanego faworyta starcia z lubliniankami, ale na pewno mógł liczyć na zwycięstwo. Tymczasem zespół osłabiony brakiem Amishy Carter bardzo słabo zaczął półfinałowy mecz i po pierwszej kolejce przegrywał już 10:22. W drugiej kwarcie bydgoszczanki zdołały co prawda z nawiązką odrobić straty, ale IV kwarta była kolejnym koncertem gry w wykonaniu miejscowych, które – dowodzone przez Leah Metcalf – wygrały 71:65.

W drugim półfinale doszło do jeszcze większej niespodzianki i obrońca tytułu, Wisła Can-Pack Kraków, przegrała ze Ślęzą Wrocław. W niedzielnym finale Pszczółka ponownie, m.in. dzięki dobrej grze wybranej później MVP Metcalf, triumfowała – 66:58.

Bydgoszczankom pozostała walka w lidze. W sobotę zagrają w Łodzi z Widzewem.

Powiązane treści