Bydgoszcz
22C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 24 • L 18
16C
Czw
18C
Pt
16C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePoinformował bydgoską policję o bombie… pod Pałacem Kultury. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu
fałszywyalarmpałackultury-kwpbydgoszcz
05.04.2018 | 14:31

Poinformował bydgoską policję o bombie… pod Pałacem Kultury. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

52-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście.

Na zdjęciu: Zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu.

Fot. KWP Bydgoszcz

52-letni mieszkaniec Bydgoszczy poinformował wczoraj policję o podłożeniu bomby pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Okazało się jednak, że był to fałszywy alarm, a zgłaszający w trakcie zatrzymania był nietrzeźwy.

Dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w stolicy 4 kwietnia o godzinie 6:15. Zgłaszający zadzwonił na policję w tej sprawie dwa razy, jednak za drugim z innego numeru telefonu. Bydgoscy funkcjonariusze natychmiast poinformowali o tym swoich kolegów z Warszawy, którzy sprawdzili, czy w obrębie Pałacu Kultury nie znajdują się żadne materiały wybuchowe. Na szczęście nie ujawniono żadnych niebezpiecznych środków pirotechnicznych.

Mundurowi z Bydgoszczy podjęli za to działania mające na celu ustalenie sprawcy fałszywego alarmu. Ustalono, że dzwonił on z rejonu osiedla Piaski. Sprawdzając możliwe miejsca jego pobytu, o godzinie 7:30 partol ze Śródmieścia zatrzymał 52-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy – w organizmie miał niemal 3 promile alkoholu.

Bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszał on zarzut wywołaniu fałszywego alarmu. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści