Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 8
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolicja podsumowała bezpieczeństwo podczas finału WOŚP
WOŚP wieczorem - LG (5)
11.01.2016 | 18:09

Policja podsumowała bezpieczeństwo podczas finału WOŚP

Jak zachowywali się wolontariusze?

Na zdjęciu: Na Starym Rynku w Bydgoszczy bawiło się wiele osób.

Fot. Leszek Grabowski

Było bezpiecznie – tak w skrócie policjanci podsumowują przebieg 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy.

W naszym mieście nie doszło do żadnego incydentu związanego ze zbiórką pieniędzy na WOŚP. Funkcjonariusze kontrolowali kwestujące osoby, sprawdzając czy posiadają oryginalne identyfikatory i puszki. Zwracali też szczególną uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy.

Mundurowi poświecili wiele uwagi starszym osobom i wielokrotnie informowali ich o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka” czy „krewnego” itd. Ponadto policjanci, w ustawionym na Starym Rynku namiocie, pokazywali specjalistyczny sprzęt. Towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej.

Oczywiście pojawił się również wolontariusz-policjant, którym tradycyjnie był Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Sławomir Szymański. Udało mu się zebrać okrągłą sumkę na rzecz WOŚP.

W województwie kujawsko-pomorskim doszło do jednego incydentu. W Toruniu dwie 15-latki dzieliły się pieniędzmi zabranymi z puszek, które rozliczały. Dziewczyny zabrały 1500 zł. Ich plan wyszedł na jaw dzięki zgłoszeniu wolontariusza, który słyszał ich rozmowę. Sprawa ma trafić do sądu.

Powiązane treści