Bydgoszcz
11C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 11 • L 11
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicja podsumowała świąteczny weekend na drogach. Jak przebiegał?
policyjna akcja Znicz 2018_ korek w pobliżu cmentarza ul. Wiślana_ KWP Bydgoszcz-1
05.11.2018 | 18:27

Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach. Jak przebiegał?

Oficjalne dane przedstawiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Największy ruch był na drogach do cmentarzy. Na zdjęciu korek na wysokości dojazdu do nekropolii przy ul. Wiślanej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali akcję Znicz 2018, która zakończyła się wczoraj wieczorem. 

Policyjna akcja Znicz 2018 rozpoczęła się w środę (31 października) o 6:00 rano i zakończyła w niedzielę (4 listopada) o 22:00. Podczas pięciu dni akcji, na drogach pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego, których wspierali m.in. inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego a także Żandarmeria Wojskowa. – W tegorocznej akcji wzięło udział 3065 policjantów, wspieranych przez 175 funkcjonariuszy innych służb – mówi asp. Piotr Duziak z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Dane z dróg naszego regionu nie są optymistyczne. Podczas tych pięciu świątecznych dni, na drogach naszego regionu doszło do dwunastu wypadków. – Zginęły w nich dwie osoby, a jedenaście zostało rannych – dodaje asp. Duziak. Policjanci zatrzymali w tym samym czasie 41 kierowców, którzy za kółko wsiedli po spożyciu alkoholu.

Podczas akcji, policjanci kierowali ruchem w okolicach największych nekropolii w regionie, a także sprawdzali stan techniczny pojazdów, jak również to w jaki sposób przewożeni byli pasażerowie.


Powiązane treści