Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 1 • L 1
2C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicja przyjechała do nich, bo za głośno słuchali muzyki. Wpadli z marihuaną
policja_szubin - Maciej Rejment
01.03.2018 | 17:02

Policja przyjechała do nich, bo za głośno słuchali muzyki. Wpadli z marihuaną

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali w Białych Błotach dwóch mężczyzn.

Fot. Maciej Rejment

Policjanci z Białych Błot zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z narkotykami. Jeden z nich miał przy sobie działkę tego rodzaju substancji, a drugi kierował pojazdem pod ich wpływem. Ponadto okazało się, że ma on również inne przewinienia na koncie.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia telefonicznego, które otrzymał w poniedziałek około godziny 1:40 dyżurny bydgoskiej komendy. Dotyczyło ono pojazdu zaparkowanego przy ul. Fortecznej w Białych Błotach. Z otrzymanych informacji wynikało, że siedzący w pojeździe mężczyźni słuchają głośno muzyki.

Skierowani na miejsce policjanci z Białych Błot we wskazanym miejscu zastali zaparkowany pojazd. Gdy podeszli do auta, by wylegitymować będące w nim osoby, ich uwagę zwrócił zapach wydobywający się z auta. Natychmiast zorientowali się, że jest to zapach palonej marihuany.

Obaj 20-latkowie zostali poddani kontroli osobistej, a kierowca pojazdu dodatkowo został zbadany na zawartość substancji zabronionych w organizmie. – Okazało się, że pasażer miał przy sobie działkę marihuany. Natomiast przeprowadzone u kierującego badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem marihuany. Na tym jednak nie kończą się jego przewinienia. Mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w związku z wcześniej popełnionym wykroczeniem drogowym. 20-latek nie miał przy sobie również dowodu rejestracyjnego pojazdu w związku z uszkodzeniami pokolizyjnymi – mówi st. asp. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Pierwszy z mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających, a drugi za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany, jeśli podejrzenia policjantów potwierdzi przeprowadzone badanie krwi. Odpowie również za wykroczenia dotyczące braku dokumentów obowiązkowych podczas jazdy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail