Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H -2 • L -2
-5C
Pon
-6C
Wt
-2C
Sr
-4C
Czw
-4C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja złapała sprawców rozboju na Kapuściskach
policja
23.08.2018 | 20:30

Policja złapała sprawców rozboju na Kapuściskach

Na zdjęciu:

Fot. archiwum

Policjanci z komisariatu na Wyżynach zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu Kapuścisk.  

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia. Tego dnia do pokrzywdzonego przyszli znajomi z osiedla i zażądali od niego gotówki. Gdy ten oświadczył, że jej nie ma zaczęli go bić, a następnie zabrali mu telefon komórkowy. Po godzinie jeden ze sprawców,w towarzystwie swojego kompana, ponownie zjawił się na miejscu zdarzenia. Po kolejnej odmowie wydania im gotówki pokrzywdzony został dotkliwie pobity i skopany. Mężczyzna z rozległymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Po opuszczeniu lecznicy poszkodowany złożył zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Dwaj z nich zostali zatrzymani w niedzielę, 19 sierpnia, w miejscu zamieszkania. Trzeci wpadł w ręce policji w miniony wtorek.

Cała trójka usłyszała zarzuty dokonania rozboju. Mundurowi wystąpili z wnioskami do prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Oskarżyciel po zapoznaniu się z aktami sprawy poparł je i skierował do sądu. Sąd przychylił się do prośby prokuratora i wydał decyzję o aresztowaniu dwóch 34-latków i 21-latka na trzy miesiące. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści