Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 17
24C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
29C
Czw
25C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicjanci działają na drogach. Trwa akcja „Sierpniowy Weekend”
Kontrola_trzezwosci
14.08.2017 | 21:19

Policjanci działają na drogach. Trwa akcja „Sierpniowy Weekend”

Akcja Sierpniowy Weekend trwa.

Na zdjęciu: Kontrola trzeźwości.

Fot. Archiwum.

Od piątku (11.08.2017r.) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą ogólnopolskie działania na drogach pn. „Sierpniowy Weekend”. Akcja potrwa do wtorku, do późnych godzin nocnych. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko kontrolują prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Wydłużony weekend to doskonała okazja do wyjazdu na odpoczynek. W związku z tym policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach. Już od piątku (11.08.17) kujawsko-pomorscy policjanci biorą udział w ogólnopolskich działaniach pn. „Sierpniowy Weekend”, które prowadzone będą do wtorku.

Działania pn. „Sierpniowy Weekend” mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Wydłużony weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych dlatego na drogach spodziewać się należy,  jak zawsze, większej ilości patroli ruchu drogowego.

Podczas akcji policjanci będą korzystali z oznakowanych radiowozów i z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory oraz służbowych motocykli.

Policjanci będą ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym, kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Od piątku do niedzieli w kujawsko-pomorskiem doszło do 5 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Policjanci zatrzymali 54 pijanych kierowców.

Powiązane treści