Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
51% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePolicjanci pobili się z gośćmi na weselu? Są pierwsze zwolnienia
Radiowóz - policja - Śródmieście - ED
28.10.2016 | 13:34

Policjanci pobili się z gośćmi na weselu? Są pierwsze zwolnienia

Na zdjęciu: Konsekwencje dotknęły już szefów policji z Chełmna i Świecia.

Fot. archiwum

Policjanci z Chełmna i Świecia mieli wdać się w bójkę na weselu. W sprawie na razie brak oficjalnych relacji, choć zostały już wyciągnięte pierwsze konsekwencje.

W nocy z piątku (21.10) na sobotę na parterze hotelu w Chełmnie odbywało się wesele, a na piętrze czas spędzała grupa kilkunastu policjantów z Chełmna i Świecia. Według relacji świadków, funkcjonariusze zaczepiali kobiety, w których obronie stanęli pozostali goście, a w rezultacie wywiązała się bójka.

Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Na razie została podjęta decyzja o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Chełmnie podinsp. Marka Majki oraz wszczęciu postępowań dyscyplinarnych wobec czterech funkcjonariuszy. Cofnięto także powierzenie obowiązków kierującemu świecką komendą mł.insp. Andrzejowi Cieślikowi.

Nowym pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie jest nadkom. Andrzej Szczepański – dotychczasowy ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, a świeckiej policji szefować będzie mł. insp. Robert Olszewski, który dotąd był Naczelnikiem WRD.

Powiązane treści