Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 8km/h NE
H 7 • L 7
4C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePolicjanci pobili się z gośćmi na weselu? Są pierwsze zwolnienia
Radiowóz - policja - Śródmieście - ED
28.10.2016 | 13:34

Policjanci pobili się z gośćmi na weselu? Są pierwsze zwolnienia

Policjanci mieli zaczepiać bawiące się na weselu kobiety.

Na zdjęciu: Konsekwencje dotknęły już szefów policji z Chełmna i Świecia.

Fot. archiwum

Policjanci z Chełmna i Świecia mieli wdać się w bójkę na weselu. W sprawie na razie brak oficjalnych relacji, choć zostały już wyciągnięte pierwsze konsekwencje.

W nocy z piątku (21.10) na sobotę na parterze hotelu w Chełmnie odbywało się wesele, a na piętrze czas spędzała grupa kilkunastu policjantów z Chełmna i Świecia. Według relacji świadków, funkcjonariusze zaczepiali kobiety, w których obronie stanęli pozostali goście, a w rezultacie wywiązała się bójka.

Policja prowadzi już dochodzenie w tej sprawie. Na razie została podjęta decyzja o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Chełmnie podinsp. Marka Majki oraz wszczęciu postępowań dyscyplinarnych wobec czterech funkcjonariuszy. Cofnięto także powierzenie obowiązków kierującemu świecką komendą mł.insp. Andrzejowi Cieślikowi.

Nowym pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie jest nadkom. Andrzej Szczepański – dotychczasowy ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy, a świeckiej policji szefować będzie mł. insp. Robert Olszewski, który dotąd był Naczelnikiem WRD.

Powiązane treści