Bydgoszcz
0C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 0 • L 0
12C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaMETROPOLIAPolicjanci podsumowali święta na drogach regionu. Sprawdzali nie tylko prędkość
policja_kontrola_alkohol_KWP
27.12.2016 | 09:39

Policjanci podsumowali święta na drogach regionu. Sprawdzali nie tylko prędkość

- Reagowaliśmy na prowadzenie auta po spożyciu alkoholu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustępowanie pierwszeństwa - wyliczają funkcjonariusze z Kujawsko-Pomorskiego.

Na zdjęciu: Podczas akcji "Bezpieczny weekend" policjanci badali między innymi trzeźwość kierujących.

Fot. KWP Bydgoszcz

Sześć wypadków, brak ofiar śmiertelnych, siedem osób rannych i ponad dwudziestu zatrzymanych pijanych kierowców – to bilans akcji „Bezpieczny weekend” prowadzonej w okresie Świąt Bożego Narodzenia przez kujawsko-pomorskich policjantów.

Tradycyjnie w okresie świątecznym mundurowi przygotowali się na wzmożony ruch na drogach. W ślad za tym idzie większa liczba kontroli – funkcjonariusze szczególny nacisk kładą na weryfikację prędkości pojazdów, prawidłowość manewru wyprzedzania, ale także trzeźwość kierowców. Weryfikacja nie omija również pieszych – policja sprawdza, czy prawidłowo poruszają się po drodze i czy posiadają obowiązkowe elementy odblaskowe.

Jaki efekt dały kontrole wykonane między wigilią a drugim dniem Świąt? – Nasze działania miały na celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. To się udało – było bezpiecznie – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W trakcie trzydniowej akcji policjanci odnotowali sześć wypadków, w których obrażenia odniosło siedem osób, ale na szczęście nikt nie zginął. Kontrole pozwoliły ponadto wyeliminować z ruchu 25 kierowców, który prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

Jak informuje KWP, wyniki mają charakter wstępny i mogą jeszcze ulec zmianom.

Powiązane treści