Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIAPolicjanci podsumowali tegoroczne wakacje. Jak było na drogach i nad wodą?
samochod policja radiowoz - LG
01.09.2016 | 14:49

Policjanci podsumowali tegoroczne wakacje. Jak było na drogach i nad wodą?

Na zdjęciu: Tego typu pojazdy można zobaczyć m.in. na bydgoskich drogach.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Z końca wakacji niewątpliwie cieszą się policjanci. Ostatnie dwa miesiące to był dla nich czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i nad wodą. Jakie wnioski udało się im wyciągnąć?

Policjanci odnotowali wzmożony ruch na drogach już od pierwszego dnia wakacji. Zauważyli również, że wiele osób wyjeżdżających do tej pory za granicę, zdecydowało się spędzić tegoroczny urlop w Polsce. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podróżujących poprzez prowadzenie działań t.j. m.in. kontrola prędkości, stanu technicznego pojazdów, sposobu przewożenia dzieci i stanu trzeźwości kierujących.

Jednak niestety nie udało uniknąć się wypadków. W województwie kujawsko-pomorskim w okresie od 24 czerwca 2016 roku do 31 sierpnia 2016 roku doszło do 198 wypadków drogowych. Zginęło w nich 26 osób. Liczba rannych wyniosła 222. W porównaniu do zeszłorocznych wakacji, które były krótsze o dwa dni, liczba wypadków zmniejszyła się o 30. W ubiegłym roku w lipcu i sierpniu na drogach naszego województwa zginęło również mniej osób. Było ich 23. Niestety liczba rannych była wyższa i wyniosła 264.

Od 24 czerwca do 31 sierpnia br. nad wodą śmierć poniosło 14 osób, czyli o 3 mniej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Powiązane treści