Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 6 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
13C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych
NARKOTYKI 600 gram 060_1200x800
19.03.2016 | 15:45

Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych

Zatrzymanym osobom grozi kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 40 kilogramów amfetaminy.

Fot. archiwum

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych bydgoszczan związanych z procederem dystrybucji narkotyków na szeroką skalę. Zdaniem funkcjonariuszy, grupa wprowadziła na rynek ponad 50 kilogramów zakazanych substancji.

Do sprzedaży trafiły 44 kilogramy amfetaminy, 10 kilogramów marihuany, a także 60 tysięcy tabletek ecstazy. – Ich czarnorynkowa wartość to około 2,5 miliona złotych – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Śledczy pracujący przy sprawie twierdzą jednak, że ilość narkotyków znajdujących się w obrocie była większa.

W efekcie śledztwa już szesnaście osób usłyszało zarzuty. Ostatnio, na początku marca, w ręce policji wpadło siedmioro przestępców w wieku od 26 do 48 lat. W tym gronie znajdowała się między innymi 38-letnia kobieta. – Postawiono im zarzuty handlu substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi – wyjaśnia podinsp. Chlebicz.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lub 12 lat więzienia. Mundurowi nadal pracują jednak nad zebraniem dowodów, które pozwolą na przedstawienie zarzutów kolejnym osobom.

Powiązane treści