Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych
NARKOTYKI 600 gram 060_1200x800
19.03.2016 | 15:45

Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych

Na zdjęciu: Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 40 kilogramów amfetaminy.

Fot. archiwum

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych bydgoszczan związanych z procederem dystrybucji narkotyków na szeroką skalę. Zdaniem funkcjonariuszy, grupa wprowadziła na rynek ponad 50 kilogramów zakazanych substancji.

Do sprzedaży trafiły 44 kilogramy amfetaminy, 10 kilogramów marihuany, a także 60 tysięcy tabletek ecstazy. – Ich czarnorynkowa wartość to około 2,5 miliona złotych – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Śledczy pracujący przy sprawie twierdzą jednak, że ilość narkotyków znajdujących się w obrocie była większa.

W efekcie śledztwa już szesnaście osób usłyszało zarzuty. Ostatnio, na początku marca, w ręce policji wpadło siedmioro przestępców w wieku od 26 do 48 lat. W tym gronie znajdowała się między innymi 38-letnia kobieta. – Postawiono im zarzuty handlu substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi – wyjaśnia podinsp. Chlebicz.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lub 12 lat więzienia. Mundurowi nadal pracują jednak nad zebraniem dowodów, które pozwolą na przedstawienie zarzutów kolejnym osobom.

Powiązane treści