Bydgoszcz
19C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 19 • L 19
11C
Sr
5C
Czw
13C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych
NARKOTYKI 600 gram 060_1200x800
19.03.2016 | 15:45

Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków. Już szesnastu podejrzanych

Zatrzymanym osobom grozi kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 40 kilogramów amfetaminy.

Fot. archiwum

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych bydgoszczan związanych z procederem dystrybucji narkotyków na szeroką skalę. Zdaniem funkcjonariuszy, grupa wprowadziła na rynek ponad 50 kilogramów zakazanych substancji.

Do sprzedaży trafiły 44 kilogramy amfetaminy, 10 kilogramów marihuany, a także 60 tysięcy tabletek ecstazy. – Ich czarnorynkowa wartość to około 2,5 miliona złotych – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Śledczy pracujący przy sprawie twierdzą jednak, że ilość narkotyków znajdujących się w obrocie była większa.

W efekcie śledztwa już szesnaście osób usłyszało zarzuty. Ostatnio, na początku marca, w ręce policji wpadło siedmioro przestępców w wieku od 26 do 48 lat. W tym gronie znajdowała się między innymi 38-letnia kobieta. – Postawiono im zarzuty handlu substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi – wyjaśnia podinsp. Chlebicz.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lub 12 lat więzienia. Mundurowi nadal pracują jednak nad zebraniem dowodów, które pozwolą na przedstawienie zarzutów kolejnym osobom.

Powiązane treści