Bydgoszcz
13C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 13 • L 13
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci skontrolowali podbydgoskie lasy
?
19.04.2016 | 01:48

Policjanci skontrolowali podbydgoskie lasy

Działania pod kryptonimem "Las" przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej.

Na zdjęciu: W akcji wzięło udział ok. 30 funkcjonariuszy.

Fot. materiały prasowe / KWP Bydgoszcz

W ubiegły weekend (16-17 kwietnia) policjanci i strażnicy leśni kontrolowali tereny należące do nadleśnictwa Bydgoszcz, Różanna i Żołędowo. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 30 osób.

Akcja pod kryptonimem „Las” miała na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw i wykroczeń w rejonach lasów powiatu bydgoskiego. Zadaniem mundurowych było kontrolowanie miejsc pozyskiwania i składania drewna, sprawdzanie pojazdów i osób poruszających się na terenach leśnych. Obserwowano również kompleksy leśne w pobliżu pobliskich miejscowości.

Policjanci wylegitymowali 31 osób oraz skontrolowali 20 pojazdów. Jeden dowód rejestracyjny został zatrzymany. Cztery osoby otrzymały mandat za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Pouczenia zastosowane zostały w 11 przypadkach.

Termin kontroli wcale nie był przypadkowy. Ludzie częściej odwiedzają kompleksy leśne w trakcie weekendu. Ich obecność wiąże się z większą ilością zdarzeń kryminalnych, lub wykroczeń związanych np. z rozjeżdżaniem ściółki leśnej i zaśmiecaniem miejsc postoju. Takie wnioski można wysnuć na podstawie analizy i zgłoszeń przez Straż Leśną.

Powiązane treści