Bydgoszcz
-6C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -6 • L -6
-8C
Pon
-4C
Wt
-1C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
PILNE: Kolizja na ul. Ogińskiego. Linie nr 55 i 64 kierowane objazdem bez pomijania przystanków.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci spalili marihuanę. Inne narkotyki też [WIDEO]
24.11.2016 | 11:39

Policjanci spalili marihuanę. Inne narkotyki też [WIDEO]

Spaleniu uległo łącznie ponad 240 kg narkotyków.

Ponad 60 worków z różnymi narkotykami zniszczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z dymem poszły marihuana, amfetamina i inne psychotropy. Zdecydował o tym sąd. 

Akcja przebiegła pod czujnym okiem kryminalnych z komendy wojewódzkiej. – 63 worki z narkotykami zostały przetransportowane konwojem do spalarni na terenie powiatu bydgoskiego. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, worki wypełnione ponad 180 kg marihuany, ponad 50 kg amfetaminy i 10 kg zakazanych psychotropów znalazło się w piecu i spłonęły – relacjonuje rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Narkotyki wcześniej znajdowały się w magazynie zlokalizowanym w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. To właśnie tam trafiają zalakowane pakiety substancji i środków, których posiadanie jest zakazane. Oczywiście wcześniej przechodzą one specjalistyczne badania w policyjnym laboratorium.

Zabezpieczone przez policjantów narkotyki znajdują się w magazynie do czasu zakończenia postępowań karnych. Głównie jest to marihuana, amfetamina, tabletki ekstazy. Rzadziej trafia tam kokaina, heroina czy LSD.

Powiązane treści