Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -5 • L -5
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci sprawdzili zachowanie na przejściach dla pieszych. Jakie rezultaty?
Bdg_Jagiellonska_kam_8_07-2013
01.03.2016 | 09:50

Policjanci sprawdzili zachowanie na przejściach dla pieszych. Jakie rezultaty?

Akcję przeprowadzono w Bydgoszczy, Nowej Wsi Wielkiej i Koronowie.

Na zdjęciu: Akcję przeprowadzono między innymi na ul. Jagiellońskiej.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Policjanci sprawdzili zachowanie bydgoszczan i mieszkańców pobliskich miejscowości na przejściach dla pieszych. Akcja skutkowała wydaniem kilkudziesięciu mandatów, lecz jak przyznaje nadkom. Maciej Daszkiewicz, w tego typu działaniach chodzi przede wszystkim o uświadomienie kierowców i pieszych.

W ostatnich dniach policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Bydgoszczy przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejścia”, która miała zwrócić uwagę kierowców i innych uczestników ruchu drogowego na właściwe zachowanie się na drodze. Działania prowadzono w Bydgoszczy na ulicach Nakielskiej, Grunwaldzkiej, Fordońskiej, Wojska Polskiego i Jagiellońskiej oraz w Nowej Wsi Wielkiej i Koronowie.

Podczas akcji 28 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym, a w 8 przypadkach policjanci skierują sprawy do sądu z wnioskiem o ukaranie. Mandaty otrzymało również 11 pieszych. Najpoważniejsze wykroczenia dotyczyły m.in. manewru wyprzedzania na przejściu. – W takich akcjach nigdy nie zależy nam na liczbie mandatów – one są narzędziem, które ma niektórym przywrócić wyobraźnię. Przede wszystkim staramy się zwrócić uwagę zarówno kierowców, jak i pieszych, że respektowanie przepisów wpływa na ich bezpieczeństwo – mówi nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. W najbliższym czasie policjanci planują powtórzyć akcję.

Powiązane treści