Bydgoszcz
8C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 8 • L 8
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnalePolicjanci udaremnili kradzież pojazdu i zatrzymali samochodowego wandala
rozbita szyba w aucie
21.11.2016 | 12:27

Policjanci udaremnili kradzież pojazdu i zatrzymali samochodowego wandala

Nie tylko dewastacja samochodu obciąża sumienie inowrocławianina.

Na zdjęciu: Rozbita szyba w aucie (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. archiwum

Policjanci z Inowrocławia (18.11) krótko po północy zostali zaalarmowani o tym, że przy ul. Kleeberga ktoś dewastuje samochody. Choć działał pod osłoną nocy został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Patrol, który interweniował w tej sprawie zauważył siedzącego w samochodzie marki Fiat Cinguecento mężczyznę. Pojazd miał wybitą szybę oraz wiele innych uszkodzeń. Mężczyzna był nietrzeźwy i nie umiał wytłumaczyć się  z obecności wewnątrz pojazdu. 30-letniego mieszkańca Inowrocławia policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu, uszkodzenia dwóch samochodów oraz drzwi w bloku.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia mundurowi ujawnili uszkodzenia jeszcze w dwóch innych pojazdach marki Dacia i Ford. Zebrane dowody doprowadziły do ustaleń, że zatrzymany mężczyzna próbował uruchomić Fiata Cinguecento i nim odjechać. Tu się zdziwił, gdyż w samochodzie nie było akumulatora, a wandal chwilę później wpadł w ręce policji. Mężczyzna odpowie zatem za usiłowanie kradzieży pojazdu, uszkodzenia dwóch samochodów, ale nie tylko. W październiku w jednej z klatek bloku również przy ul. Kleberga zostały uszkodzone drzwi od klatki. Straty wyniosły 3.300zł. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który obciąża tego samego mieszkańca Inowrocławia. Dlatego będzie on musiał odpowiedzieć również za to przestępstwo. 30-latkowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Powiązane treści