Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 15 • L 15
19C
Wt
22C
Sr
25C
Czw
28C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci zatrzymali grafficiarzy na gorącym uczynku
graffiti-324691_1280
01.03.2016 | 13:33

Policjanci zatrzymali grafficiarzy na gorącym uczynku

Mężczyźni chcieli zamalować reklamę jednej z firm.

Na zdjęciu: Mężczyźni mieli przy sobie nie tylko spraye.

Fot. wolny dostęp

Reklamówka, a w niej dwa spraye, rękawiczki i projekt malowidła na kartce – to posiadał przy sobie 28-latek, który wspólnie z kolegą próbował zamalować farbą reklamę jednej z firm. Ich działanie zauważyła policja.

Patrol bydgoskiej policji dostrzegł mężczyzn w sobotnią noc (27.02) podczas patrolu ulicy Rumińskiego. Na widok radiowozu grafficiarze zaczęli uciekać w stronę ul. Uroczej. Jeden z nich został złapany po krótkim pościgu. Okazało się, że 28-latek mieszkał niedaleko miejsca zdarzenia, więc policjanci udali się z nim do jego domu, by potwierdzić jego tożsamość. W mieszkaniu mundurowi zauważyli słoik z suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Mężczyzna został przewieziony do śródmiejskiego komisariatu. 28-latkowi grozi kara grzywny do 5 000 zł. Udało się też złapać jego kolegę, który również odpowie za to samo wykroczenie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a sprawą narkotyków zajmują się kryminalni, którzy ustalają właściciela nielegalnych substancji.

Powiązane treści