Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 17 • L 17
26C
Wt
27C
Sr
30C
Czw
29C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaŚwiecieNa sygnalePolicjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi. Co w niej znaleźli? [WIDEO]
26.07.2016 | 08:20

Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantację konopi. Co w niej znaleźli? [WIDEO]

W jednym z budynków gospodarczych w powiecie świeckim znajdowały się nie tylko dobrze wyrośnięte krzaki.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali 44-latka prowadzącego profesjonalnie zorganizowaną plantację marihuany. Mężczyzna bardzo dbał o to, by ten nielegalny biznes dobrze się kręcił. 

Policjanci w ubiegłą środę (20.07) wkroczyli na teren prywatnej posesji znajdującej się w gminie Jeżewo. Podczas przeszukania budynku odnaleźli w nim profesjonalnie zorganizowaną uprawę konopi. W jej skład wchodziło 8 krzaków w różnej fazie wzrostu. Rośliny były odpowiednio naświetlane, nagrzewane, wietrzone i nawożone. Cały system działał w sposób automatyczny. W budynku znaleziono również inny sprzęt niezbędny do uprawy marihuany.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 6,4 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 190 tys. zł. Odkryto również, że 44-letni mieszkaniec Świecia zajmował się wytwarzaniem oleju z konopi. W przeszukiwanym budynku znaleziono ok. 40 ml tego specyfiku.

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dokonano zabezpieczenia majątkowego na kwotę 50 tys. zł oraz 50 tys. zł poręczenia majątkowego. Ponadto zastosowano wobec niego policyjny dozór. Do czasu rozprawy 44-latek musi dwa razy w tygodniu pojawiać się w Komendzie Powiatowej w Świeciu.

Powiązane treści