Bydgoszcz
18C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 18 • L 18
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjant z regionu najszybszy w Polsce. W biegu po schodach
bieg po schodach Poznań (5)
26.10.2016 | 14:08

Policjant z regionu najszybszy w Polsce. W biegu po schodach

Na zdjęciu: Zwycięzca bardzo ucieszył się z nagrody.

Fot. materiały prasowe

W ubiegłą sobotę, 22 października, w Poznaniu odbyło się niesamowite wydarzenie. Blisko 300 osób wzięło udział w II Biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu.

Uczestnicy mieli do pokonania 372 schody. Meta znajdowała się na 17 piętrze najwyższego budynku w Poznaniu. Pierwsza grupa rozpoczęła „biegową wspinaczkę” o godz. 10:00. W ramach biegu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich. Kujawsko-pomorską policję reprezentował sierż. sztab. Tomasz Kubik z Komisariatu Policji w Koronowie, który podobnie jak rok temu, okazał się być bezkonkurencyjnym policjantem.

Mężczyzna niejednokrotnie brał udział w tego typu wydarzeniach. Podczas weekendowego biegu w Poznaniu uzyskał czas 1 minuty i 34 sekund. Zdobywca drugiego miejsca, policjant z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, pokonał tę samą liczbę schodów w dwie minuty. Na podium załapał się również reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Niecodzienne sportowe wydarzenie zorganizował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniami objęli: rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Maciej Żukowski, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk.

Powiązane treści