Bydgoszcz
1C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 1 • L 1
1C
Czw
2C
Pt
4C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEPolicyjne działania podczas długiego weekendu
Kontrola_trzezwosci (Copy)
13.08.2016 | 09:01

Policyjne działania podczas długiego weekendu

Prędkość, trzeźwość, stan ogumienia. Na to szczególnie zwracać będą uwagę policyjne kontrole.

Na zdjęciu: Dokumenty, prawo jazdy poprosze...

Fot. Stanisław Gazda

Kujawsko- pomorscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Sierpniowy Weekend”. Akcja, która potrwa do poniedziałku (15.08.)  ma na celu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

 Z uwagi na sierpniowy długi weekend należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli.

Policjanci będą:

– reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

– ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

– sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

– kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,

-zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

 W ubiegłym roku podczas „Sierpniowego Weekendu” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, 15 osób zostało rannych. Odnotowano również 125 kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 58 osób będących pod wpływem alkoholu.

 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail