Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 9 • L 9
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaNA SYGNALEPolicyjne działania podczas długiego weekendu
Kontrola_trzezwosci (Copy)
13.08.2016 | 09:01

Policyjne działania podczas długiego weekendu

Prędkość, trzeźwość, stan ogumienia. Na to szczególnie zwracać będą uwagę policyjne kontrole.

Na zdjęciu: Dokumenty, prawo jazdy poprosze...

Fot. Stanisław Gazda

Kujawsko- pomorscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Sierpniowy Weekend”. Akcja, która potrwa do poniedziałku (15.08.)  ma na celu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

 Z uwagi na sierpniowy długi weekend należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli.

Policjanci będą:

– reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

– ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

– sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

– kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,

-zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

 W ubiegłym roku podczas „Sierpniowego Weekendu” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, 15 osób zostało rannych. Odnotowano również 125 kolizji. Ponadto policjanci zatrzymali 58 osób będących pod wpływem alkoholu.

 

Powiązane treści