Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 13
15C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaPolityczne karty rozdane. Znamy nowego starostę nakielskiego
Tadeusz Sobol_ starosta powiatu nakielskiego 2018-2023_ ZK
22.11.2018 | 09:40

Polityczne karty rozdane. Znamy nowego starostę nakielskiego

Wyboru dokonano podczas pierwszej sesji nowej kadencji Rady Powiatu Nakielskiego.

Na zdjęciu: Tadeusz Sobol został nowym starostą nakielskim.

Fot. Zbigniew Kubisz

W środę odbyła się pierwsza w nowej kadencji sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Na nakielskiej przystani zostali wybrani nowy starosta oraz członkowie zarządu powiatu i szefowie poszczególnych komisji.

Najwięcej emocji wzbudzał wybór nowego starosty. W tajnym głosowaniu, radni na to stanowisko wybrali Tadeusza Sobola. Sobol był już starostą nakielskim (w latach 2010-2014), z kolei jego zastępcą będzie dotychczas piastujący ten urząd Tomasz Miłowski. Zmiana została dokonana na stanowisku skarbnika. Pełniący ten urząd Piotr Chudzyński został w wyborach samorządowych wybrany nowym wójtem gminy Sicienko (uzyskał 57,45% głosów), zaś jego miejsce zajmie Irena Pilarska – dotychczasowa dyrektor wydziału finansowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.

Przewodniczącym Rady Powiatu Nakielskiego został Zbigniew Sabaciński, a wiceprzewodniczącymi Daniel Olszak oraz Jacek Osiński, członkami zarządu Powiatu Nakielskiego zostali wybrani Ignacy Pogodziński, Beata Danielewska-Szymczak i Jarosław Schulz.

Równolegle wybrano szefów poszczególnych komisji. I tak Jacek Książek pokieruje komisją rewizyjną, Jarosław Warmke został wybrany na szefa komisji budżetu i finansów, Alina Pałubicka-Grzegorek jest przewodniczącą komisji zdrowia, bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska, Rozalia Wencel stanęła na czele komisji edukacji, promocji i sportu, a Antoni Zbylut prowadzić będzie prace komisji skarg, wniosków i petycji.

Jednoczenie, z mandatu radnego powiatowego zrezygnował Krzysztof Błoński, który nadal ma być zastępcą burmistrza Nakła. Jego miejsce zajmie Maciej Boinski.


Powiązane treści